Ústrašín nestačil na Kožlí, které už je prvním sestupujícím. Do prekérní situace se v boji o záchranu dostal po prohře v Ledči Budíkov. Aby měl vůbec šanci udržet soutěž, musí poslední dva zápasy sezony vyhrát. Statečně bojovaly Speřice, které spíše kvůli nedostatku štěstí prohrály s v tabulce první Světlou.

KOŽLÍ – ÚSTRAŠÍN 3:1

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Hráči Kožlí se rozloučili se svým hřištěm na jedničku, neboť poprvé v ročníku dokázali zvítězit. Nejvíce se o to zasloužil obránce Hoffmann, který vstřelil dva góly. Navíc ještě domácí zahodili spoustu dalších šancí. „Konečně jsme vyhráli. Jsem rád, že jsme navázali na předchozí zápasy, v kterých jsme se soupeři vyrovnali, ale nebodovali,“ spokojeně uvedl k utkání trenér Kožlí Miloš Březina.

Góly: 9. a 90 (PK) F. Hoffmann, 37. J. Oplakal – 46. Koželuh. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (90. Dedera). Diváci: 50. Poločas: 2:0. Ústrašín: Hájek – Dedera, Prokýšek, Rod, Kubiska, Paclík, Koželuh, Jírů (8. Reinhart), Fux, Běloch, Macek.

KAMENICE – HABRY 1:3

Domácí nezačali vůbec špatně a již v jedenácté minutě se ujali vedení díky Martinovi Strašíkovi. Druhá půle vyšla o poznání lépe hostům z Habrů. Po jejích deseti minutách vyrovnal Stránský a obrat zařídil Kudláček. Nepovedenost zápasu z pohledu domácích umocnil dvě minuty před koncem Zedník, který musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy.

Góly: 11. M. Strašík – 64. a 73. Kudláček, 55. Stránský. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (88. Zedník). Diváci: 80. Poločas: 1:0. Kamenice: Kos – Dvořáček (77. Šuranský), Novák, Schober, Halada (46. Plášil), M. Strašík, J. Strašík, Kozelek, Zahradník, Kotek, Zedník.

SPEŘICE – SVĚTLÁ 0:1

Prvních dvacet minut patřilo hostům, kteří se prosadili v 8. minutě zásluhou hlavičky Křikavy. Postupně se hra vyrovnala a domácí byli blízko k vyrovnání ve 35. minutě, kdy gólman Březina místo míče srazil Vlčka, ale jasná penalta rozhodčímu unikla. Pak na sebe ještě nevybíravým faulem upozornil Blažek, ovšem dostal jen žlutou kartu. Druhý poločas byl téměř celý v režii domácích, hlavně prvních patnáct minut se Světlá jen bránila. Střely Strnada a Jůzla tentokrát soustředěný Březina zlikvidoval, v nastavení Jančík a Křišta v gólovkách přestřelili. Sklářům breky nešly a největší šanci měli po rohu, kdy si sami vyrazili míč směřující do branky.

Gól: 8. Křikava. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:4. Diváci: 250. Poločas: 0:1. Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan (20. Strnad), Jůzl, Pikl (78. Jančík), Vlček, Štěpán, Křišta.

LEDEČ – BUDÍKOV 4:3

Ledečským se povedl začátek utkání, již ve druhé minutě prošel obranou Pajer a střelou k tyči nezaváhal. Pak pokračovala převaha domácích, proto diváky šokovala poslední minuta prvního poločasu. Hostující Bláha napřáhl z pětatřiceti metrů a Vitiska si srazil míč do sítě. Po přestávce se domácí do soupeře pořádně obuli, když vstřelili tři branky a dostali se do vedení 4:1. Ale potom domácí nechali hrát Budíkovské, kteří stačili ještě dvěma brankami zápas zdramatizovat. Přesto tři body zůstaly u Sázavy.

„Vyhráli jsme zaslouženě, i když výsledek vypadá vyrovnaně. Bohužel jsme Budíkov pustili do hry svými chybami a určitou lehkovážností ve hře ke konci zápasu,“ řekl k utkání šéf ledečského oddílu Karel Hruša.

Góly: 52. a 65. L. Pešek, 2. Pajer, 75. Hauser – 78. a 90. Marousek, 45. T. Bláha. Rozhodčí: Burian. ŽK: 4:4. ČK: 1:0 (90. Turek). Diváci: 200. Poločas: 1:1. Budíkov: M. Bláha – Vostřejž, T. Bláha, Zet, Pokorný, Prokop, F. Žáček (57. Kavka), Zástěra, Marousek, P. Žáček, V. Vodrážka.