Do nižšší soutěže doprovodí Kožlí fotbalisté Budíkova, kteří si nedokázali pohlídat už skomírající naději na udržení a prohráli na domácím hřišti s týmem Habrů. Ústrašín se nemusel na výsledek tohoto zápasu ohlížet, příslušnost ke druhé nejvyšší krajské soutěži mu zajistila výhra nad Chotěboří.

SPEŘICE – LEDEČ 1:2

Domácí, kteří nastoupili ve slepené sestavě, v poli musel zaskočit i gólman Brzoň, inkasovali už 9. minutě od Turka po zbytečné ztrátě míče. Poté se začal hrát líbivý fotbal a Speřice byly chvílemi nečekaně lepší. Vyrovnat mohl Jančík, když Jůzl prošel jako nůž máslem obranou, ale nedal. Za hosty zlobil rychlonohý Turek, ale famózním angličanem z úhlu vyrovnal před přestávkou Němec. I ve druhém poločase byli domácí více jak vyrovnaným protivníkem a hned v úvodu Křišta propásl stoprocentní gólovku. Hosté podobnou šanci neměli a je škoda, že gól vstřelili z ofsajdového postavení hráče, který se zapojil do hry.

Góly: 45. Němec – 9. Turek, 78. Geher. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Speřice: Duben – Čermák, Holeda, Sávi, Němec, Brzoň (75. Vlček), Jůzl, Pikl (76. Prajsler), Jančík, Strnad, Křišta.

ÚSTRAŠÍN – CHOTĚBOŘ 2:0

Hosté přijeli v omlazené sestavě, přesto měli v poli převahu. Domácí ale podržel brankář, navíc dokázali proměnit své šance. Ústrašín šel do vedení po čtvrthodině hry, kdy chybujícího gólmana Šimoňáka překonal obloučkem Běloch. Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. S blížícím se koncem však hosté čím dál tím častěji zapomínali na zadní vrátka a domácí se dostávali do šancí. Dvě zazdil Koželuh, ovšem střídající Šnicer už výsledek pojistil. Vítězství dalo Ústrašínu jistotu záchrany v soutěži.

Góly: 15. Běloch, 85. Šnicer. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Ústrašín: Z. Kubiska – Dedera, Prokýšek, Rod, T. Kubiska, Paclík, Kubíček, Jírů, Fux (80. Šnicer), Běloch, Koželuh.

BUDÍKOV – HABRY 1:5

První poločas byl vyrovnaný jen předvedenou hrou obou mužstev. Hosté totiž dvakrát využili své šance, nejprve prošli obranu domácích jak nůž máslem a druhou branku vstřelili po rychlé akci a dorážce na brankové čáře. Největší šance domácího Marouska skončila nevyužita. Ve druhé půli vsadili Budíkovští vše na útok, hráli na tři útočníky a snížili hlavičkou Pokorného dvě minuty po změně stran. Budíkov měl převahu a dokázal si vytvořit spoustu příležitostí, někdy i vyložených, které však domácí hráči doslova spálili, nebo je vychytal brankář hostů. V závěru Habry potvrdily své vítězství třemi brankami po rychlých protiútocích.

Góly: 47. Pokorný – 23. a 85. Krajíček, 28. Holík, 90.(+1) Jiří Toma, 90.(+2) Kudláček. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 0:2. Budíkov: M. Bláha – Vostřejž (63. Vališ), T. Bláha, Zet, Pokorný, Kavka, F. Žáček (63. Prokop), Zástěra, Marousek, P. Žáček (38. Bleha), V. Vodrážka.

HERÁLEC (HB) – KAMENICE 0:1

Domácí nezačali vůbec špatně, hned v sedmé minutě šel Fukan sám na gólmana, ale netrefil branku. Poté se hra odvíjela spíše uprostřed hřiště. Přesto ještě do přestávky padl jediný gól zápasu. Hostům se povedla kolmá přihrávka za domácí obranu, kam si naběhl útočník Kotek a střelou k tyči nedal Koubkovi šanci. Domácími tento stav notně otřásl, zlepšení jejich výkonu přišlo až po příchodu Hraly. Herálec se tlačil alespoň za vyrovnáním, jenže hosté odolali. „Sehráli jsme smolné utkání, neboť jsme nebyli schopní dát branku ani z vyložených šancí,“ hořce uvedl k utkání předseda heráleckého oddílu Josef Pátek.

Gól: 34. Kotek. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 4:4. Diváci: 180. Poločas: 0:1. Kamenice: Kos – Spěváček, Novák, Schober, J. Strašík, Kušta (75. Tuček), M. Strašík, Kozelek, Zahradník, Kotek, Zedník (82. Tesař).