Budíkov prohrál 4:3 v Ledči nad Sázavou. „I když jsme nezískali body, které bychom potřebovali jako sůl, před výkonem týmu smekám. Kluci nechali na hřišti všechno, co mohli, někteří ještě více,“ prohlásil kouč Rovnosti Jaroslav Bláha.

Pohled do tabulky je pro něj nemilosrdný: „Naše situace není dobrá, to ví každý. Máme už jen malinkatou naději. Hrajeme teď dvakrát doma a oba zápasy musíme vyhrát. Habry jsou určitě k poražení, havlíčkobrodský Herálec bude těžší soupeř,“ ví Bláha.

I tak ale Budíkov už nemá záchranu ve svých rukách. Musí čekat na klopýtnutí Herálce ze Žďárska. „Šance tu je. Herálec hraje proti Světlé, která bojuje o postup, takže v žádném případě zápas nevypustí. V posledním kole jedou do Herálce Speřice, které nám slíbily, že pokud ještě bude šance, udělají vše proto, aby tam bodovaly,“ kalkuluje trenér předposledního týmu tabulky.

Jistotu záchrany nemá ještě Ústrašín, který prohrál v Kožlí. To se dočkalo vůbec první výhry v soutěži! „Z pohledu výsledku to ostuda je,“ reaguje na rýpnutí kouč Petr Gaupmann.

Všichni ale moc dobře vědí, že Kožlí na jaře podávalo solidní výkony a bylo jen otázkou, kdy se chytí. To přiznává i kouč hostů: „Domácí hráli velmi dobře, vůbec nechápu, jak je možné, že se jim dosud nepovedlo zvítězit. Jejich výkon neznehodnocuje ani fakt, že jsme tam jeli v silně nekompletní sestavě a po zranění Fuxe v 8. minutě jsme neměli k dispozici žádného typicky hrotového hráče.“

Petr Gaupmann sice o jistotě záchrany hovoří opatrně, ale je přesvědčen, že I. A třída se v Ústrašíně bude hrát i v příští sezoně: „Myslím si, že Budíkov potřebných šest bodů neuhraje. V posledním kole má Herálec, kterému jde o postup.“

Kamenice doma prohrála s Habry a, i když soupeř patří mezi širší špičku soutěže, utkání potvrdilo, že Slovanu s blížícím se koncem soutěže trochu odešla forma. „Mám z toho také takový pocit. Poslední zápasy se nám herně nepovedly, ačkoliv trochu omluvou nám je, že máme pár hráčů zraněných a snažíme se vyjít vstříc béčku, které bojuje o záchranu,“ vysvětluje kouč Milan Macháček.

Ten se domnívá, že jistota záchrany týmu v jednom směru neprospěla. „Je to opravdu z naší strany vlažnější. Více nám vyhovovalo, když jsme byli pod tlakem.“ Pod tím už se Slovan v letošní sezoně neocitne, ale v příštím kole jede na Havlíčkobrodsko do Herálce.

Vážný kandidát postupu do krajského přeboru by mohl vyburcovat tým k lepšímu výkonu: „Mohlo by to tak být. Neoddiskutovatelným faktem je, že se sílou soupeře v letošní sezoně rostla i kvalita našich výkonů,“ souhlasí Milan Macháček.

Speřice doma prohrály s lídrem tabulky Světlou, ale ze hřiště odcházely se vztyčenými hlavami. Klub s kozlem ve znaku totiž svého soupeře trápil celých devadesát minut: „Nemáme se za co stydět. Tým odvedl dobrou práci, udělal jednu chybu, ale bojoval od začátku do konce,“ pochválil mužstvo Dálnice asistent trenéra Milan Čeleda.

K absolutní dokonalosti chybělo vstřelit gól a sebrat favoritovi alespoň bod, což by byl zřejmě spravedlivější výsledek. Milan Čeleda ale má pro nemohoucnost střelců pochopení: „Někdy to tak je, že se nedaří. A tohle byl právě ten zápas.“ Speřice hrají doma i v příštím kole, přivítají Ledeč.