„Naděje umírá poslední. Hrajeme ještě dvakrát doma a Habry i Herálec jsme schopni porazit,“ tvrdí kouč Rovnosti Jaroslav Bláha.

Tým Rovnosti se v oslabení semkl

Budíkov si v domácím prostředí poradil s Kamenicí. Výsledek 5:2 hovoří poměrně jasnou řečí.„Nebyl to jednoduchý ani jednoznačný zápas, jak by se mohlo zdát podle výsledku,“ upozorňuje Jaroslav Bláha.

K samotnému průběhu utkání dodává: „Hosté už jsou zachráněni a jelikož nemohou ani postoupit, tak hráli dost vlažně.“

Přesto se Slovan dostal hned dvakrát do vedení. „My jsme byli v prvním poločase dost nervozní a zaplatili jsme za to. Oba góly, které jsme inkasovali, přičítám právě na vrub nervozitě, soupeře jsme v podstatě vyslali do gólových šancí,“ tvrdí Bláha.

Za stavu 2:2 se sice o přestávce kabinou Budíkova žádná bouře nepřehnala, ale na domluvy došlo. „Vysvětlili jsme si, co děláme špatně,“ upřesnil kouč Bláha a dodal: „Řekli jsme si, že to ještě zkusíme. Přibrzdilo nás hloupé vyloučení Prokopa, ale na nohy nás vrátila třetí branka. V deseti se tým semkl, příkladně bojoval. Soupeř to sice ještě zkusil otevřít, ovšem góly jsme stříleli my.“

Po fotbalové stránce na záchranu mají

I když v našich zeměpisných šířkách jen neználek může být přesvěčen, že se hraje o záchranu ve všech klubech čestně, Jaroslav Bláha věří, že ještě není pozdě zachránit soutěž fotbalovými prostředky: „Pokud do toho někdo půjde financemi, pak s tím nic nezmůžeme. Po fotbalové stránce jsem přesvědčen, že záchranu uhrát můžeme. Z posledních tří kol hrajeme ještě dvakrát doma a Habry i Herálec jsou k poražení. Každopádně nás musí mrzet remízový zápas s Kožlím, v něm jsme dva body jednoznačně ztratili.“

Ústrašín získal nečekané tři body

Před zápasem v Ústrašíně patřila Přibyslav ještě mezi kandidáty postupu. Teď už musí čekat na klopýtnutí svých konkurentů. Radost z tohoto faktu má ale trenér Petr Gaupmann, který se svými svěřenci favorita nečekaně porazil.

„Za stavu 2:0 pro soupeře to s námi vypadalo hodně špatně. V duchu jsem se obával, aby z toho nebyl další debakl,“ přiznal kouč a k obratu dodal: „Hodně nám pomohl kontaktní gól po pěkné kombinační akci a i to, že jsme z první šance ve druhé půli srovnali.“

Přibyslav byla rázem poloviční, najednou nevěděla, co hrát, úplně ztratila tempo. „Bavil jsem se po zápase s jejich kapitánem, který přiznal, že úplně vypadli z tempa. Řekl, a s tím souhlasím, že nám měli dát třetí gól a bylo po nás. Každopádně nás pochválil a ocenil, jakým způsobem se dokázal náš tým zvednout,“ tlumočil jeden bezesporu příjemný pozápasový rozhovor Petr Gaupmann.