Zasloužená výhra

Určitě nejcennější skalp získala Kamenice. Ta totiž v domácím prostředí v poměru 2:1 porazila lídra soutěže Přibyslav. „Pocity po zápase mám pochopitelně jen dobré. Tým podal kvalitní výkon, vyhrát jsme si zasloužili,“ uvedl kouč Slovanu Milan Macháček.

Přibyslav je zřejmě v krizi. Minulou středu jen remizovala ve Speřicích, tentokrát prohrála. „Musím se přiznat, že jsem od soupeře očekával víc. Na druhou stranu to nechci stavět tak, že jsme vyhráli zásluhou špatného výkonu soupeře. Naopak náš tým zahrál velmi dobře, kvalitnímu soupeři jsme dali dva góly a to bylo to, co zápas rozhodlo,“ vysvětluje trenér.

Kamenice tak získala důležité body, které ji katapultují pryč ode dna tabulky. Přesto Milan Macháček nabádá k opatrnosti: „Ještě je do konce poměrně dost kol a náskok na předposledního máme jen devět bodů. Proto by bylo špatné podcenit situaci. Musíme stále být ve střehu, snažit se pravidelně bodovat. Pravdou ale je, že teď už jsme více v klidu.“

Konec je daleko

Jistou dávku klidu si zajistil i Ústrašín, který má po domácí výhře nad Dobronínem už 21 bodů. O příčku hůře postavený Herálec ze Žďárska na něj nyní ztrácí šest bodů. „O žádném klidu bych nehovořil. Je sedm kol do konce, hraje se tedy o jedenadvacet bodů,“ varuje trenér Petr Gaupmann před přílišným optimismem.

Na druhou stranu musí uznat, že poslední výsledky jeho tým k záchraně přibližují mílovými kroky. „Bylo hodně důležité, že jsme neprohráli doma s Budíkovem. To by bylo hodně nepříjemné. Teď jsme navíc udělali body, s nimiž nikdo ani moc nepočítal,“ uvedl kouč.

Mají naději

Klíčový zápas jara Budíkovští fotbalisté zvládli. Udrželi neporazitelnost na svém trávníku a v duelu sestupových kandidátů vybojovali tři body. „Naše naděje na záchranu žije. Splnili jsme cíl, dotáhli jsme se na Herálec a pokud by soutěž končila v tuto chvíli, měli bychom lepší bilanci vzájemných zápasů,“ raduje se kouč Rovnosti Jaroslav Bláha.

Jedním dechem ale dodává: „Do konce sezony je ale daleko. Jsem přesvědčen, že my i Herálec ještě nějaké body získáme, takže to bude hodně vyrovnaný souboj.“ Z těchto slov vyplývá, že v Budíkově věří, že se boj o záchranu zredukuje na duel. „Kožlí už má velkou ztrátu a je podle mého názoru ze hry. Před námi je šest bodů Ústrašín, ale to je tým, který si také své uhraje. Můj názor je ten, že druhým sestupujícím budeme my nebo Herálec,“ je přesvědčen trenér Jaroslav Bláha.

Ještě není vyhráno

S klidem už mohou dohrávat soutěž Speřice. Bodovou šňůru nepřerušilo ani utkání v Habrech, kde se svěřenci Pavla Žatečky radovali zásluhou trefy
Němce. „Výsledek považuji za spravedlivý. Měli jsme více ze hry a vypracovali jsme si větší počet vyložených šancí,“ uvedl kouč.

Ten podobně jako jeho kamenický kolega ještě před lehkovážným dohrátím soutěže varuje: „Je pravda, že se nám poslední dobou daří, ale je také potřeba vidět to, že body získávají i týmy pod námi. Proto je potřeba stále hrát zodpovědně a nějaké ty body ještě uhrát.“