Kamenice nad Lipou a Ústrašín body z hřišť soupeřů nepřivezly, byť podaly výkony za které se nemusejí stydět.

VĚŽNICE – ÚSTRAŠÍN 3:1

V úvodu utkání zahrozili několikrát hosté, ale prvního gólu se dočkali domácí, když se střelou z dálky prosadil již v 8. minutě Brukner. Potom se hrál v prvním poločase fotbal bez větších příležitostí. Po změně stran převzali iniciativu hosté, avšak k vážnějšímu ohrožení branky se nedostali. Na 2:0 zvýšil další dalekonosnou ránou Neuvirt. O zdramatizování výsledku se postaral ústrašínský Běloch, jenž se trefil z přímého kopu. V závěru vrhli hosté všechny síly do útoku, čehož využil domácí Martínek a úspěšným brejkem rozhodl o výhře Věžnice 3:1.

„Diváci viděli průměrný fotbal bez gólových šancí. Náš výkon ovlivnila neúčast tří důležitých hráčů, takže jsem spokojen hlavně s třemi body, shrnul dojmy ze zápasu šéf oddílu Věžnice Bohuslav Chalupník.

Góly: 8. Brukner, 70. Neuvirt, 88. Martínek – 80. Běloch. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Ústrašín: Hájek – Razima, Propýšek (74. Reinhart), Rod, Macek (46. Kubiska) – Paclík, Kubíček, Jírů, Fux – Běloch, Koželuh.

SPEŘICE – BUDÍKOV 3:1

Sousedské derby nabízelo při současné formě Budíkova vyrovnaný boj, ale utkání se nakonec stalo jasnou záležitostí favorizovaných Speřic. Ty ovládly hřiště a o přestávce bylo de facto o majiteli bodů rozhodnuto. V 16. minutě si na kolmou přihrávku naběhl rutinér Jančík a sprint zakončil chladnokrevným obhozením brankáře M. Bláhy.

O čtyři minuty udělal domácím málem radost dezorientovaný M. Vodrážka, který orazítkoval spojnici břevna a tyče vlastní branky. Skore se podruhé měnilo ve 24. minutě, kdy ideální přihrávkou naládoval Štěpán opět Jančíkovi. Speřice získaly do přestávky ještě jednu výhodu, neboť se po druhé žluté kartě zbytečně nechal vyloučit budíkovský špílmachr Marousek.

Hosté měli v prvním poločase jedinou vyloženou šanci. Hned v 10. minutě vystihl rozehrávku domácích V. Vodrážka, ale Prokop z hranice vápna předvedl kop, který by spíše ocenili fanoušci ragby. Druhý poločas sice začal Budíkov sympaticky, snažil se domácí dostat pod tlak, ale ti po čtvrthodině udeřili. V 57. minutě od rohového praporku poslal nadýchaný centr Jančík, který z voleje dopravil do sítě Strnad. Budíkov se přece jen gólu dočkal. V 71. udělal fatální chybu Pikl, kterou po přihrávce T. Bláhy potrestal nejlepší hráč hostů V. Vodrážka.

Góly: 16. a 24. Jančík, 57. Strnad – 71. V. Vodrážka. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (41. Marousek). Poločas: 2:0. Speřice: Duben – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Jůzl (62. T. Čeleda), Strand (78. Prajsler), Jančík (67. Vlček), Štěpán, Pikl. Budíkov: M. Bláha – Vostřejž (66. Onderka), M. Vodrážka, Zet, Pokorný, Prokop (46. Janák), F. Žáček, Zástěra, Marousek, T. Bláha, V. Vodrážka.

I. A třída, skupina B
HERÁLEC (ZR) – KAMENICE 1:0

Po celou první půli byl jednoznačně lepší domácí Herálec. Nejblíže gólu byli Herálečtí ve 28. minutě, kdy Jan Ptaszek tváří v tvář gólmanovi Kosovi poslal míč těsně kolem pravé tyče kamenické brány. Po změně stran pokračovala mírná převaha domácích. Ke změně skóre však přispěla až proměněná penalta v 64. minutě z kopačky Havlíka. Vedoucí brance předcházel faul brankáře Kose, jenž nedovoleně zastavil pronikajícího Hořínka. Herálec v závěru tradičně polevil, ale hostům se přes nastolený tlak již vyrovnat nepodařilo.

Góly: 64. Havlík (PK). Rozhodčí: Z. Petr ml. ŽK: 3:3. Diváci: 260. Poločas: 0:0. Kamenice nad Lipou: Kos – Rysl (46. Pelc), Novák, Schober, Chodúr, Strašík, Kušta, Kozelek, Spěváček, Zahradník (81. Tesař), Zedník.