Po derby jsou spokojení hosté

Okresní derby v Kamenici, která hostila Speřice, skončilo bezbrankovou remízou. Slovan tedy i ve druhém domácím utkání na jaře jen remizoval.

„Spokojeni nejsme a být nemůžeme. V prvním poločase jsme hráli špatně. Přestávková domluva sice týmu po herní stránce pomohla, začali jsme více využívat křídelních prostorů, ale ztroskotali jsme na výborném brankáři soupeře a také nedostatečném důrazu v koncovce,“ přiznal trenér Kamenice nad Lipou Milan Macháček.

Hosté ze Speřic jsou s výsledkem spokojeni. „Pro nás je remíza dobrým výsledkem. Hlavně za druhý poločas jsme si ani víc nezasloužili. Kamenice byla lepší, nám se hra nedařila,“ vyjádřil se kouč Speřic Pavel Žatečka.

Ten v zimě převzal tým po dlouholetém trenérovi Jaromíru Pokorném a zatím nepoznal hořkost porážky. Dálnice má na svém kontě dvě výhry a jednu remízu. „Přiznám se, že naše výsledky jsou tak trochu nad očekávání. V přípravě se nám nedařilo. Nicméně v žádném případě nesmíme podlehnout sebeuspokojení. Výsledky z úvodních kol je potřeba potvrdit v dalších zápasech,“ ví Žatečka.

Šok v Budíkově

Další cenný skalp získali fotbalisté Budíkova. Ti po přestřelce na domácím trávníku pokořili postupového kandidáta Světlou 4:3. Kdo zápas viděl, musí objektivně říci, že hosté byli fotbalovějším týmem. Jedním dechem je ale nutno podotknout, že Rovnost nevyhrála nezaslouženě. „O našem úspěchu rozhodla disciplína, bojovnost a dobře zvolená taktika. Hráli jsme na pět záložníků a jen na jednoho hrotového útočníka,“ objasnil taktiku domácích trenér Jaroslav Bláha. Ten se k týmu vrátil v průběhu zimní přestávky a soudě podle výsledků to byl dobrý tah. Ostatně Budíkov pod jeho vedením předvedl neuvěřitelný výkonnostní vzestup už loni na jaře.

„Já nechci sebe nějak nadhodnocovat, ale řeknu to takto. S kluky mám kamarádské vztahy. Oni si nechají poradit. Naslouchají taktickým pokynům a maximálně se snaží je realizovat na hřišti. Potěšitelné je, že roste forma Kamila Marouska, což je pro Budíkov už řadu let klíčový hráč. Šanci na udržení I. A třídy rozhodně máme,“ je přesvědčen Jaroslav Bláha.

Hráli o klid

Ústrašín doma 1:0 porazil silnou Ledeč nad Sázavou. „Pro nás je to nesmírně cenné vítězství. Nemáme v boji o záchranu nic jistého a výsledky posledního kola nám vůbec nenahrály. Třeba s výhrou Budíkova nad Světlou počítal asi jen málokdo,“ připomíná kouč Ústrašína Petr Gaupmann.

Nováček I. A třídy má sice dlouhodobé potíže s kádrem, ale i tak má solidní výsledky. „Tým hrál ve všech jarních zápasech dobře. I když stále nejsme kompletní, spolehlivě působí hlavně obrana. Je schopná to odehrát na nulu a nějaký ten gól vždycky dáme. To je asi podstata našich dobrých výsledků i výhry nad Ledčí,“ domnívá se Petr Gaupmann.