Kamenice prohrála 3:1 ve Světlé, což vzhledem k síle a ambicím domácího celku není žádná katastrofa. „Je to tak. Soupeř byl opravdu silnější, navíc my jsme měli problémy se sestavou. Bral jsem s sebou i tři dorostence,“ vysvětlil kouč Slovanu Milan Macháček.

Jeho tým se přesto na hřišti favorita zásluhou Kušty dostal do vedení. „Pak jsme se dostali ale pod tlak, kterému jsme nedokázali odolat. Domácí dávali dobré míče útočníkům za obranu, čímž se dostávali do šancí. Do přestávky to otočili a pak už spíše hlídali výsledek,“ popsal vývoj utkání kouč Kamenice.

Hráli špatně

Budíkov si v minulém kole udělal jméno na Věžnici, ale přesvědčil se, že sláva je pomíjivá. V Dobroníně prohrál jednoznačně 4:1, přičemž Vít Vodrážka korigoval až za stavu 4:0.

„Když jsme se na hřišti rozkoukali a vypadalo to, že bychom mohli hrát vyrovnanou partii, umožnili jsme domácím kopat hloupou penaltu. Ti šanci využili a my jsme jim nekoncentrovaným výkonem rázem umožnili další dva góly,“ zlobil se kouč Rovnosti Jaroslav Bláha a pokračoval: „Prohráli jsme naprosto zaslouženě, náš výkon do stavu 3:0 byl katastrofální. Prostřídání sestavy přineslo zlepšení, ale to už bylo na boj o body pozdě.“

Bod je výhrou

Ústrašín sice doma jen remizoval, což by za normálních okolností pro tým ze suterénu tabulky nebyla příjemná skutečnost, ale hrál proti kvalitnímu soupeři. Herálec z Havlíčkobrodska platí za jednoho z kandidátů postupu. „Hosté byli před zápasem na druhém místě, očividně si přijeli pro vítězství. Už jen z tohoto důvodu je pro nás získaný bod úspěchem,“ přiznává trenér Ústrašína Petr Gaupmann.

Silnou zbraní jeho svěřenců byla bojovnost, která dohnala nejen herní nedostatky, ale pomohla se zalátáním děr v nekompletní sestavě. „Po čtvrthodině se nám zranil Paclík, což je pro nás klíčový hráč. Nakonec musel na hřiště i Aleš Pokoj, který dva roky nehrál fotbal,“ připomenul Gaupmann.

Skvělý úvod

Speřice doma až nečekaně snadno přehrály Chotěboř. Domácí ale raketovým vstupem do zápasu, když po osmi minutách vedli 2:0, pořádně zamíchali kartami. „Úvod hodně ovlivnil zápas. Pomohl nám herně i psychicky. Chotěboř byla bezesporu kvalitním soupeřem,“ přiznal kouč Dálnice Pavel Žatečka.

Speřice si přesto řekly o komplikaci. Neproměnily stoprocentní šanci a jelikož hosté z protiútoku snížili, šlo se do kabin za stavu 2:1. „Samozřejmě, že jsem měl v tu chvíli trochu strach o výsledek. Podržel nás ale brankář Brzoň,“ chválí oporu týmu Pavel Žatečka.

Už méně radosti mu udělali svěřenci v jiném směru: „Málo radosti mám z toho, že jsme opět kvůli červené kartě dohrávali v desíti.“