Důvod k radosti měli i ve Speřicích, kterým se povedlo přivézt bod z Chotěboře. Naopak velké zklamání si prožili fanoušci Budíkova. Domácí prohra 4:0 je hodně bolestná.

Slovan zlešil hru a bral body

Kamenice se probudila po herně nevydařeném utkání v Dobroníně, odkud si odvezla bod. Proti Světlé se prosazovala hlavně kombinační hrou po zemi, vytvořila si několik šancí, které proměnila v dvoubrankové vedení. „Byl jsem spokojen s průběhem celého utkání, zvláště pak s prvním poločasem. Podali jsme o sto procent lepší výkon než v minulém kole,“ nadšeně hodnotí utkání trenér Milan Macháček.

Ke třem bodům dopomohly Slovanu i změny v sestavě, dle slov trenéra byl hodně platný útočník Kotek a také nová akvizice v záloze Zdeněk Musil. „Pro Kamenici je to cenný skalp, soupeř hrál ještě loni krajský přebor. Vyhráli jsme zcela zaslouženě,“ uzavřel hodnocení utkání kouč Milan Macháček.

Bod z Chotěboře má velkou cenu

Vyrovnaný souboj předvedly překvapivě také Speřice proti favorizované Chotěboři. V utkání se Speřičtí ujali vedení po povedené uličce Vlčka a následné střele Štěpána, záhy ale vyrovnal domácí Benák. „Jsem v rámci možností spokojen, ale mohli jsme si klidně odvézt tři body. Bohužel jsme se hrubou chybou připravili o vítězství,“ konstatuje kouč hostí Jaromír Pokorný. Co do fotbalové krásy toho Speřice moc nepředvedly, ale vybojovaný bod si po právu zaslouží. Na věci nic nemění fakt, že favorizovaní domácí ve druhém poločase sahali po všech bodech.

Oslabenému Budíkovu to nešlo

Souboj Budíkova s Dobronínem měl být vyrovnanou partií. Od prvních minut ale všechny papírové předpoklady vzaly za své, hrálo se prakticky jen na branku Rovnosti.

„V Budíkově má hřiště menší rozměry, než na jaké jsme zvyklí. Domácí to odzadu nakopávají na útočníky a na to jsme se připravili. Okamžitě jsme je napadali, aby nemohli rozehrát, chodili jsme do přečíslení,“ chválil své svěřence trenér Haubert.

Že to byla taktika účinná, prokázal hned první poločas, po němž hosté vedli už 2:0. „Soupeř nás jasně přehrál. Platilo to o všech herních činnostech. Působili jsme unaveně a ospale,“ musel konstatovat kouč Budíkova Petr Neuberg.

Zápas nakonec skončil vítězstvím hostů 4:0, částečnou omluvou Rovnosti za herní propadák může být skutečnost, že tým nehrál zdaleka v ideálním složení. „Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, znát byla hlavně absence stopera Martina Zeta,“ přiznal kouč.

Budíkov si bude muset ztracené body uhrát jinde. Nebližší příležitost se naskytne o víkendu ve Světlé nad Sázavou. Nutno říci, že Rovnost v tomto duelu favoritem nebude. Vždyť domácí ještě na jaře hráli krajský přebor. „Světlá je kvalitní soupeř, má zkušené borce ve svém kádru, ale hrát se dá s každým,“ tvrdí odhodlaně Petr Neuberg, ale zároveň dodává: „Ve Světlé je velké hřiště, které naší hře moc sedět nebude. Musíme ale bojovat. Doufám, že předvedeme, že fotbal hrát umíme.“

Ústrašín stále platí daň nováčka

Ústrašín vyrazil do boje proti silnému celku Herálce z Havlíčkobrodska, který je vyšperkován i několika exdivizionáři. V první půli byl Herálec jasně lepší a zatlačil hosty na jejich polovinu, ke smůle hostí se ještě v patnácté minutě zranil Jírů. „Pro nás je Jírů klíčový hráč a jeho odstoupení mělo vliv na celé utkání,“ podotkl šéf ústrašínské lavičky Petr Gaupmann.

Po změně stran Ústrašínští zaslouženě vyrovnali a měli i šance na výhru, ale rozhodnutí přišlo z kopačky Koláře a tři body zůstaly doma. „Nemůžu svým svěřencům nic vytknout. Dokonce hrajeme i lepší fotbal než v závěru loňské sezóny, ale bohužel platíme nováčkovskou daň,“ podotkl smutně kouč Ústrašína Petr Gaupmann.