Z okresního derby má body Budíkov

Ačkoliv Ústrašín je I. B třídě nováčkem, všeobecně byl v okresním derby považován za mírného favorita. Budíkov totiž v přípravě vůbec nezářil. „To tak nesmíte brát. Příprava je příprava a tady se hraje o mistrovské body. Myslím si, že v tomto utkání jsme ukázali, že fotbal hrát umíme,“ poznamenal k derby hrající kouč Budíkova Petr Neuberg.

Důvod k tak radostnému komentáři měl, jeho tým vyhrál poměrně jednoznačně 3:0. „Šance už jsme měli ve vyrovnaném prvním poločase, ale gól jsme ještě nedali. Po přestávce už jsme byli lepším týmem, přičemž podle mne rozhodla bojovnost,“ míní trenér Rovnosti.

K vítězství prý přispěli hráči rovným dílem. „Tahouny mužstva byli kapitán Tomáš Bláha a pak František Žáček, ale není fér někoho jmenovat. Byl to dobrý týmový výkon,“ vysvětluje Petr Neuberg.

O jednoznačném zápase vůbec nemluví kouč Ústrašína Petr Gaupmann. „V poli to byl vyrovnaný zápas. Měli jsme prostě smůlu, když jsme zaplatili za chyby v obraně.“

Chléb se prý lámal za stavu 0:0. „Bohužel rozhodčí v náš prospěch neodpískal penaltu a my jsme inkasovali z trestného kopu. Pak jsme museli otevřít hru, což se Budíkovu hodilo,“ ví kouč nováčka soutěže.

Bod je výhrou

Se strachem odjížděl do Přibyslavi kouč Speřic Jaromír Pokorný. „Zápasu jsem se skutečně bál. Soupeř je podle mého názoru největším favoritem postupu, navíc jsem nemohl počítat se zraněnými Pohanem, Piklem a Sávim. V neposlední řadě mi vrásky na čele dělaly Pivní slavnosti, protože jsem si nedělal iluze o dodržení životosprávy.“

Obavy se na hřišti favorita ale nepotvrdily. „Sehráli jsme solidní partii, až jsem byl překvapen. Sice nám v posledních deseti minutách už očividně docházely síly, ale remízu jsme uhájili,“ raduje se Jaromír Pokorný.

Prohra je krutá

Kamenice na přeřazení do skupiny A nevydělala. Alespoň soudě podle výsledku prvního kola, neboť doma prohrála s Věžnicí 0:1. Nutno říci, že si alespoň bod zasloužila. „Je to pro nás hodně kruté, v součtu celého zápasu jsme měli více šancí a hlavně v prvním poločase jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme se v koncovce neprosadili, a i když si nechci stěžovat na rozhodčího, myslím si, že soupeři odpustil několik trestných kopů, penaltu a snad i červenou kartu,“ domnívá se trenér Milan Macháček.

Ten zároveň musel uznat, že ani tak hra jeho svěřenců nebyla ideální. Chyběly především přesné přihrávky po zemi. „Musíme na tom zapracovat. Hlavně od obránců létaly zbytečně vysoké míče.“

Radost mu udělali hostující hráči z Pelhřimova. „Bartoška nás ve druhém poločase vyloženě podržel a také Chodúr hrál obstojně. Určitě budou pro nás přínosem,“ míní Milan Macháček.