Byla už to jen pouhá teorie

„Záchrana se už pohybuje v oblasti teorie. Čekají nás zápasy s týmy z nejvyšších pater soutěže. Získat potřebné body bude velmi těžké,“ předpovídal po prohře s Bedřichovem kouč Kamenice Milan Macháček.

Tato slova pronesl 22. května a od té doby se hodně změnilo. Jeho tým získal s týmy z popředí tabulky šest bodů a nakonec se do I. B poroučel Bedřichov. Ten totálně zaspal konec soutěže, ještě před posledním kolem držel všechny trumfy v ruce. Na výsledky Kamenice ani krajně ohroženého Dobronína ve skupině A se ohlížet nemusel.

Nečekaný pád Bedřichova

„Sám se tomu hrozně divím, že spadl právě Bedřichov. U nás sice vysoko vyhrál, ale pak už šel od porážky k porážce. Neuhrál už ani bod,“ připomenul Milan Macháček.

V Bedřichově vládne nejen zklamání, ale došlo i k odvolání trenéra Stanislava Muzikanta, neboť se chystala hráčská revolta.

„Po zápase se sešlo pár hráčů, že pokud to budu v příští sezoně trénovat, tak odejdou. A v mých letech je jasné, že když to vyústí, že tím problémem jsem já, tak se nebudu prát o místo trenéra v I. A nebo I. B třídě a bránit těm klukům v rozletu,“ komentuje Muzikant, který se o hráčském „puči“ dozvěděl od kapitána Kocmánka. „Když jsem to od něj slyšel, tak jsem řekl, že to je ten nejmenší problém a trenérského postu se vzdal,“ doplňuje.
Dnes už bývalý trenér Bedřichova přiznává, že si jeho svěřenci o sestup koledovali.

„Hlavně náš přístup k tomu poslednímu utkání byl dost špatný. Nehrálo se tak, jak by se mělo hrát o záchranu. Domácí nás předčili v nasazení a chuti nás porazit,“ vrací se k poslední mistrovské prověrce bývalý kouč Stanislav Muzikant.

„Rantířov byl jasně lepší a my jsme tam pouze podtrhli tu krizi, která nás doprovázela celé jaro. Míchali jsme stále se sestavou a spoléhali na zázrak, který nepřišel,“ dodává.

Dobronín si řekl o záchranu

Dobronín potřeboval k záchraně nutně porazit pátou Přibyslav. Jeho vysoká a cenná výhra (6:2) se začala rodit už v úvodu. „Šli jsme brzy do vedení a po dalších několika minutách přidali druhý gól, což nás uklidnilo,“ vrací se ke skvělému úvodu kouč. „Celý zápas bylo vidět, že nám stále o něco jde a soupeři naopak o nic. Kluci šli za vítězstvím a určitě bylo znát, že hrajeme v téměř nejsilnějším složení. Ten zápas jsme měli pod kontrolou,“ tvrdí trenér Ludvík Haubert a dodává: „Kdyby ti kluci hráli po celou sezonu takto, tak jsme rozhodně nehráli do posledních minut o záchranu.“

Prali se do konce

Slovan se naopak o setrvání v soutěži popral, dokázal sebrat body favoritům a záchranářskou misi korunoval vítězstvím na hřišti v tabulce sedmé Staré Říše.

„Kluci v posledním utkání sezony odvedli parádní výkon. Sice jsme jednogólové vedení neudrželi, ale v průběhu druhé půle jsme dokázali domácím odskočit na 3:1, což pravděpodobně rozhodlo,“ míní kouč Slovanu Milan Macháček, pro něhož právě skončená sezona byla premiérová v roli hlavního trenéra.

Přijdou posily do obrany a zálohy

I když po senzační záchraně v Kamenici nad Lipou propukla euforie, je třeba myslet na budoucnost.

Podle Milana Macháčka se letošní sezona nesmí opakovat a je potřeba učinit pro to jisté kroky. Složení týmu musí doznat změn. „Určitě to nemůžeme nechat jen tak. Tým je nutno posílit. Potřebujeme minimálně po jednom hráči do obrany a do zálohy.“