I. A třída: Budíkov trefil bod v nastavení

PELHŘIMOVSKO - Jen Speřice vyšly zjubilejního dvacátého kola I. A třídy bodově naprázdno. Nejvíce veselo je patrně vPacově, který pěti góly vyprovodil zhřiště Kožlí.

15.5.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník/Alena Burešová

I. A třída, sk. A

Pacov – Kožlí 5:1

Vprvním poločase měli domácí jasnou převahu, ačkoliv se Kožlí bránilo doslova zuby nehty, stačilo Pacovu dvacet minut kzisku tříbrankového náskoku. Domácí sice zaspali úvod druhé půle, když hosty nechali snížit, ale ve zbytku zápasu už opět dominovali.

Góly: 21. a 56. Rybčák, 8. Kubů, 16. (PK) A. Vejsada, 69. M. Maršík – 52. Vosika. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 3:0.

Pacov: Basík – A. Vejsada, Grombíř, Jaroslav Praveček, T. Vejsada, Jiřík (65. Vrzal), Hrobský, Maršík, Vysiblo (46. Přibyl), Rybčák (78. Novotný), Kubů. (tej)

Speřice – Herálec (HB) 0:1

První poločas se hrál neslaný nemastný fotbal, ve kterém ani jedno mužstvo neukázalo, co umí. Trochu aktivnější byli hosté, ale domácího Jíchu kzákroku nepřiměli, stejně tak tomu bylo vpřípadě Koubka na straně Herálce. Ve druhém dějství se domácí zlepšili, ale gólovou hlavičku Filipského hosté odvrátili zbrankové čáry. Zápas tak spěl kzasloužené remíze, když nejprve Koubek skvěle zasáhl proti střele Žatečky a zprotiútoku zofsajdové pozice rozhodl Mašek. Speřičtí se mohli dočkat rozhodnutí v80. minutě, ale sražení Vašáka všestnáctce viděli všichni kromě rozhodčího Klinera.

Gól: 90. Mašek. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 3:3. Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Speřice: Jícha – Čermák, Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Jůuzl, Vašák, Pikl (75. Žatečka), Štěpán, Filipský. (obo)

Budíkov – Přibyslav 2:2

Vúvodu zápasu šel domácí Budíkov do vedení po přímém kopu Zeta. Pak získala herní převahu Přibyslav a hrozila zejména rychlými protiútoky. Ta si vytvořila celou řadu vyložených příležitostí, domácí však podržel brankář Bláha. Vpoločase tak měli hosté jen jednobrankový náskok, když nejprve po rohu a poté protiútoku do otevřené obrany skórovali Křesťan a Němec. Po přestávce se domácí nemohli dostat kohrožení branky soupeře, Přibyslav měla trvalou převahu. Budíkov vše vzávěru vsadil na útok a gólem zpenalty vnastavení vybojoval remízu.

Góly: 10. Zet, 90. (PK) Marousek – 23. Křesťan, 32. Němec. Rozhodčí: Dobrovolný. ŽK: 0:1. Diváci: 90. Poločas: 1:2.

Budíkov: M. Bláha – Vostřejž, T. Bláha, Zet, Pokorný (63. Soukup), Prokop (63. Langr), Wallisch, Zástěra (70. Onderka), Marousek, Žáček, Vodrážka. (mso)

I. A třída, sk. B

Telč – Kamenice 2:2

Hosté měli vprvní půlce navrch, ale jako první mohla udeřit Telč. Jenže Bartušek ve 20. minutě pohrdl penaltou. Zato hostující Plašil byl o pár minut ve stejné situaci neomylný.

Druhou část okořenily oba týmy dobrý ofenzivním fotbalem. Srovnání přinesla hrubka Kose, který neudržel Bartuškův centr a Holý pohodlně zakončil. Kamenice se dostala zpět do vedení po závaru, ze kterého propasíroval míč za Nedorostova záda Kušta. Body se ale nakonec dělily. Bartuška skolili beci ve vápně a Chalupa pokutový kop proměnil.

Góly: 52. Holý, 72. (PK) Chalupa - 25. Plašil (PK), 59. Kušta. Rozhodčí: Nováček – Kalášek, Juriga. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (85. Schober). Diváci: 80. Poločas 0:1.

Kamenice: Kos – Spěváček, Novák, Hanus (46. Schober), Sivok , Mareš, J. Strašík, Kotek, Plašil (72. Kozelek), Kušta, M. Strašík. (vb)

15.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
Milena Šatavová z Rokycan předvedla svou paměť.
9

Rekordmanka dokázala vyjmenovat všechna jména z kalendáře

Derby mělo jednoznačný charakter

Góly v přesilovkách a skvělá obrana přinesly cennou výhru

Pelhřimov – Po záchranářských sezónách je to velké překvapení. Florbalisté Pelhřimova hrají v I. lize o mety nejvyšší.

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Práce na nové silnici finišují

Pelhřimovsko - Řidiči, kteří cestují po nové silnici, která leží mezi Pelhřimovem a Božejovem, už mohou sjíždět ke všem obcím, jenž právě tato silnice ulevila od rušného provozu.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.