I. B třída: Budíkov jede dál na vítězné vlně

PELHŘIMOVSKO - Je to až neskutečné. Další tři body získali fotbalisté Budíkova, kteří na domácím hřišti doslova deklasovali Ledeč. Zvítězství se radovaly i Speřice a Pacov.

30.4.2007

ilustrační fotoFoto: Denik

I. A třída, sk. A

Budíkov – Ledeč 5:0

Jarní bodová šňůra Budíkova pokračuje. Domácí opět předvedli obětavý a bojovný výkon, hru založili na dobře organizované defenzívě. Už vprvním poločase si po rychlých kombinačních akcí vytvořili dvoubrankový náskok a ačkoliv Ledeč po přestávce získala územní převahu, zgólů se radovali jen domácí.

Góly: 24. a 90. Vodrážka, 37. T. Bláha, 76. Wallisch, 87. Marousek. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 3:3. Diváci: 110. Poločas: 2:0.

Budíkov: M. Bláha – Vostřejž, T. Bláha, Zet, Pokorný (77. Langr), Prokop, Walisch (88. Neuberg), Zástěra, Marousek, Vodrážka, Onderka (80. Soukup). (mso)

Speřice – Rozsochy 2:1

Speřičtí začali svižně. Už v5. minutě zastavili hosté akci Vašáka rukou a Filipský zpenalty otevřel skore. O šest minut později unikla dvojice Štěpán, Vašák a druhý jmenovaný zvýšil vedení. Hosté se na gólovou příležitost nezmohli, naopak brankář Zítka je několikrát výrazně podržel, navíc Štěpán byl sražen ve vápně beztrestně. Ve druhém dějství začali domácí hrát nepochopitelně špatně, Rozsochy se brzy dočkaly kontaktního gólu. Následně vyvinuly značné úsilí o zremizování zápasu, ale Speřice alespoň dobře bránily.

Góly: 5. (PK) Filipský, 11. Vašák – 50. J. Vališ. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (78. Filipský). Diváci: 80. Poločas: 2:0

Speřice: Duben – Čermák, (60. M. Čeleda), Holenda, Sávi, Němec, Pohan, Jůzl, Vašák (80. Žatečka), Pikl, Štěpán, Filipský. (obo)

Pacov – Bohdalov 4:1

Domácí začali lépe a během první půle se dostali do vedení 2:0. Hosté však své zbraně nesložili, a ačkoliv jsou na posledních místech tabulky, předváděli bojovný výkon. Bohdalovu se však podařilo pouze snížit na 2:1 zásluhou Havlíčka. Závěr zápasu už opět patřil Pacovu. Nejprve zařídil jistotu bodů Kubů a výsledek pečetil zpenalty A. Vejsada.

Góly: 26. Vlk, 37. Fenár, 68. Kubů, 76. A. Vejsada (PK) - 47. Havlíček. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 3:3. Diváci: 250. Poločas: 2:0.

Pacov: Basík – Jaroslav Praveček, M. Maršík (87. Přibyl), A. Vejsada, T. Vejsada, Rybčák, Vrzal (72. Dedera), Kubů, Vlk (75. Jiřík), Hrobský, Fenár. (tej)

I. A třída, sk. B

Třešť – Kamenice 2:2

Začátek vyšel domácím, kteří se oklepali zbrzkého zranění Kadlece a po závaru se ujali vedení. Nosek sGutwaldem ještě neuspěli, ale odražený míč vrátil před branku Bláha, kde číhal hlavičkující Trnka. Před odchodem do kabin udělala domácí obrana chybu a volný M. Strašík trestal.

Stejný hráč využil i druhé a podobné zaváhání zadáků Třeště a ve skluzu zařídil obrat. Třešť byla ve zbytku zápasu aktivnější, Marešův pokus zastavil na brankové čáře bek a Noska vychytal Kos. Ten byl ale krátký na skvělý centr Veselého a přesnou hlavičku Bláhy.

Góly: 18. Trnka, 68. Bláha - 45. a 55. M. Strašík. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 1:4. Diváci: 150. Poločas 1:1.

Kamenice: Kos – Hanus (68. Halada), Novák, Spěváček, Sivok, Mareš, Pivoňka (46. J. Strašík), Kozelek, Kušta, Plašil (88. Pechek), M. Strašík. (vb)

30.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 22 000 Kč Dělníci v oblasti výstavby budov Stavební dělník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: pomocné stavební práce, pomocné údržbové práce - údržba budov., , Požadujeme: pracovitost, ochota učit se novým věcem., , Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Nrj servis s.r.o. - pracoviště humpolec, Nádražní, č.p. 101, 396 01 Humpolec. Informace: Monika Miksová, +420 728 813 281. Výroba - Výroba Ruční balič 14 000 Kč Ruční baliči Balič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: . Pracoviště: Min-invest s.r.o. - žirovnice, nádražní, Nádražní, č.p. 341, 394 68 Žirovnice. Informace: Ivan Feyer, +420 777 143 774. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 17 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič mezinárodní kamionové dopravy. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: NUTNÝ TELEFONICKÝ KONTAKT PŘEDEM!. Pracoviště: Alt - autogroup s.r.o., Hrdinova, č.p. 2043, 393 01 Pelhřimov. Informace: David Skořepa, +420 777 634 444. Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 25 000 Kč Strojní inženýři projektanti, konstruktéři Konstruktér automatizace. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - SŠ/VŠ technické vzdělání (elektro, strojní), - znalosti technického kreslení, - osvědčení o zkoušce dle vyhlášky č. 50/1978 Sb. o odborné způsobilosti v elektrotechnice, - základy programování PLC, - AJ na dobré úrovni, , Nabízíme:, - pracovní poměr na dobu neurčitou, - zajímavá a pestrá práce, - možnost odborného vzdělávání, - příspěvek na dopravu, - příspěvek na penzijní připojištění, - příspěvek na stravování, - další firemní benefity, , Náplň práce:, zpracovávat konstrukční a průvodně technickou dokumentaci regulačních a řídících systémů aparátů a zpracovatelských strojů podle projektů, spolupracovat při zpracovávání nabídek a techickém vyjasnění zakázek, vypisovat výchozí revize, oživovat výrobky, tvořit dokumentaci. Pracoviště: Pacovské strojírny, a.s., Nádražní, č.p. 697, 395 01 Pacov. Informace: Pavel Dufek, +420 724 589 699.

Už dvakrát zakopli fotbalisté Počátek, ale v Žirově další bodovou ztrátu nedopustili. Body odvezli po výsledku 1:2.

Horní Ves narazila v Hořepníku

Pelhřimovské kuželkářky tvrdě udeřily ve střední části

Na rybník vyplují dračí lodě

Horní Cerekev – Na výjimečnou podívanou se opět připravuje Horní Cerekev. V sobotu 22. září se zde uskuteční další ročník závodů dračích lodí, který se v krátké historii stal unikátním nejen v regionu. Třetího ročníku závodů Půlnoční drak se zúčastní bezmála čtyřicet dvacetičlenných posádek.

-

Start sezony nenabídl euforii, ale solidní míru naděje

Pelhřimov – Dvě úvodní kapitoly má za sebou II. liga hokejistů. Do značné míry přebudovaný tým Pelhřimova v nich obstál. Navzdory tomu, že měl velmi těžké vylosování.

Národní házenkáři Jiskry našli formu, přehráli i Ostopovice

Humpolec – Stoupání tabulkou pokračuje, národní házenkáři humpolecké Jiskry vyhráli třetí zápas v řadě a ve II. lize už jsou v lepší polovině.