Žirovnice je na tom hůře. Ani vpřípadě výhry na stadionu Boroviny se sestupových starostí nezbaví.

Porážku mají ještě v hlavách

Žirovnice minulou sobotu prohrála veledůležitý zápas sVelkou Bíteší a záchranářské body si může vzít zpět na hřišti Boroviny. Ta je sice vtabulce na čtvrtém místě, ale její výkony na jaře už přece jen ztratily podzimní lesk. To by mohla být šance Slavoje.
 
„Plánovat si můžeme, co chceme, ale realita je jiná. Budeme mít velké problémy složit sestavu. Brankář Šamal je na dovolené, Vodáček odjel na školení. Na druhou stranu už by měl být Pavel Mezera, který dva týdny promarodil,“ informuje o zdravotním stavu kádru kouč Miroslav Kořínek.
 
Nálada vžirovnickém táboře rozhodně není ideální. „Musím přiznat, že prohraný zápas sBíteší se na hráčích podepsal. Bylo to pro nás velké zklamání,“ nezastírá trenér, který nehodlá mlžit ani co se týká taktiky vbitvě na stadionu Boroviny: „Chceme alespoň bod, takže naší hru musíme postavit na obraně.“

Je třeba vyhrát

O klid pro zbytek sezony hraje dnes pelhřimovský Spartak. Pokud přeruší už hodně dlouho šňůru bez vítězství a udolá o záchranu bojující Novou Ves, může se na záchranářské boje vposledních třech kolech dívat bez nervů.
 
„Je to pro nás hodně důležitý zápas. Jednak už konečně potřebujeme vyhrát a pak se můžeme zbavit záchranářských starostí,“ ví trenér Spartaku Leoš Mitas, ale připomíná: „Vzhledem ktomu, že Nová Ves je vsestupovém ohrožení, nečeká nás nic jednoduchého. Hosté budou minimálně hodně bojovat.“
Vpoli se očekává herní převaha Pelhřimova. „Nemyslím si, že by sem hosté přijeli sútočnou taktikou. Spíše vsadí na obranu a rychlé protiútoky. Na ty si musíme dát pozor,“ varuje Leoš Mitas.
 
Ten bude základní jedenáctku tvořit ztakřka kompletního kádru. Vtýdnu totiž nikdo na marodku nepřibyl, naopak stréninkem začal i stoper Kocián. „Ten ale hrát nebude, na zápasovou zátěž je ještě brzy,“ vysvětlil šéf lavičky Spartaku.

I Světlá může kousat

Pod dirigentskou taktovkou rozhodčího Jurky se zítra Humpolec střetne suž téměř átřídní Světlou nad Sázavou. Skláři jsou vtabulce totiž beznadějně poslední. Vzhledem ktomu, že domácí drží druhou příčku, mělo by se jednat o jednoznačné utkání.
 
„Teoreticky bychom měli vyhrát, ale to je jen teorie. Někdy se i slabší soupeři dokáží vypnout kdobrým výkonům vobraně a udolat je pak hodně těžké. Na druhou stranu Světlá už asi bude chybět motivace, přece jen už má sestup víceméně zpečetěn,“ uvažuje Jiří Hájek.
 
Ten bude postrádat nejen zraněného Kopice, ale i maturanty Kameše a Paťhu. „Mají svatý týden, takže tentokrát hrát nebudou. Více prostoru tedy dostanou další mladí hráči,“ dává šanci na boj „o triko“ Jiří Hájek.