Dojde tedy na bitvy Humpolec – Jemnicko a Pelhřimov – Vrchovina. Obě vypuknou v 15 hodin.

Odklad nechtěli

Pokud by se zápasy hrály podle papírových předpokladů, neměl by Humpolec mít dnes žádné problémy. Jemnicko totiž uzavírá krajský peloton. Navíc domácí jen lehce ustoupili předsezonních cílů. Ty objasňuje předseda klubu Milan Kopic: „Určitě chceme hrát nahoře, pokud se dostaneme do boje o postup, určitě se o něj popereme.“

Pod Orlíkem se na zápas těší. „Jsme rádi, že můžeme hrát. Prakticky celou zimu jsme se připravovali na umělé trávě,“ říká humpolecký předseda, ale zároveň dodává: „Umělka pro nás ale asi výhodou nebude, dneska na ní v zimě hraje skoro každý. I Jemnicko se na nás v tomto směru připravilo.“ Humpolec by měl představit všechny zimní posily. Guzika a střelce Křikavu nahradili jihlavští Šplíchal s Procházkou. Na hostování z Čáslavi přišli Truksa a Janda.

Útok z druhé vlny

Pelhřimovští přivítají Vrchovinu a i když jsou bezpochyby favoritem zápasu, Leoš Mitas varuje: „Zápas bude spadat do pro nás nejtěžší kategorie. Je to jarní premiéra a jelikož soupeř hraje důrazný fotbal, nebude vůbec snadné se s ním vypořádat.“

Také v Pelhřimově se v náznacích mluví o divizi: „Uvidíme, jak se nám povedou úvodní zápasy. Rádi bychom ale do boje o první příčku promluvili,“ netají cíle klubu Leoš Mitas.

Ten se však v úvodu jarní části bude muset obejít bez zraněných Karla Kociána a Davida Martínka. Tomáše Jeřábka se kvůli trestu z futsalu fotbalové soutěže na dlouho dobu netýkají.