„Vzhledem k tomu, jak se to pro nás vyvíjelo, můžeme být celkem spokojeni," uvedl trenér Pavel Žatečka. Namysli měl samozřejmě hlavně úvodní kola. Speřice sice ve druhém kole nasypaly šest gólů Věžnici, ale to byl spíše ojedinělý výsledek. Počítaly hlavně ztráty. Na klopýtnutí v Dobroníně v samém začátku sezony navázaly prohrami v Ledči a Lukách a domácími remízami s béčkem Polné a Leštinou. Po šestém kole tak byly až na jedenáctém místě.

Vzhledem k tomu, že Dálnice patřila v předešlých letech ke smetánce soutěže, v roce 2014 I. A třídu vyhrála a letos v červnu skončila se stejným počtem bodů druhá za juniorkou Havlíčkova Brodu, se pochopitelně jednalo o zklamání a hovořilo se o krizi.

„Nemyslím si, že by se nám nepovedla letní příprava. Byla v podstatě stejná jako v letech předešlých. Bohužel oslabili jsme na důležitých postech. Skončili René Němec a Pavel Štěpán a na nich naše hra řadu let stála," připomenul odchody stopera a střelce Pavel Žatečka.

Tápání nebralo konce a fanoušci klubu s kozlem ve znaku pili jeden hořký lektvar za druhým. „Hlavně jsme ztráceli body doma. Nebyli jsme vyloženě horší než soupeři, ale nedařilo se nám. Prohráli jsme s Pacovem, Kamenicí nad Lipou, remízy s Leštinou a Polnou B také bolely. Ztrát tam bylo až příliš," je si vědom trenér.

Navíc se přidala i špatná disciplína některých hráčů. Za všechny lze jmenovat hloupé vyloučení Martina Pohana ml. v zápase s Pacovem. Ten sice z penalty nejprve zúročil snahu týmu a vyrovnal, ale gól slavil krajně nesportovním způsobem a uviděl červenou kartu. V oslabení Speřice remízu neuhájily.

„Martin je skvělý fotbalista, dává pravidelně góly, ale je komplikovanou osobností. V tomto případě se projevila jeho špatná stránka, řekl jsem mu tehdy k tomu své. Byla to naprostá hloupost, kterou oslabil tým. S hráčem, který ho provokoval, si to měl vyřídit po zápase," uvedl k „loupání banánu" Pavel Žatečka.

Mladí ale ve speřickém týmu hrají spíše pozitivní roli. Zatímco v předešlých letech mužstvo patřilo mezi nejstarší v soutěži a čtyřicátníci v něm nebyli výjimkou, teď už na jejich místa nastupuje nová generace. „Máme hned několik hráčů, kteří bojují o místa, někteří už hrají poměrně pravidelně. Je to výsledek dobré práce Jirky Holendy a Martina Pohana s dorostem. Tenhle tým si skvěle vede v krajském přeboru, ačkoliv ho hraje teprve první sezonu, a řada hráčů začíná být platná i pro áčko," chválí Žatečka spolupráci.

Speřice vzhledem k povedenému závěru podzimu mohou trávit soutěžní přestávku v klidu a rozmýšlet o cílech pro jaro. „Soutěž je velmi vyrovnaná, bodové rozdíly jsou minimální. Rádi bychom zůstali v tabulce do pátého místa," přeje si kouč.