Pacov se trefil do sítě třikrát, přesto se musel strachovat o výhru

Pelhřimovsko – Ke změně lídra tabulky došlo v I. A třídě. V duelu rezerv padla ta havlíčkobrodská a přepustila první příčku fotbalistům Speřic.

13.4.2015

Fotbal.Foto: DENÍK/Martin Daneš

Ti mají po vítězství v Dobroníně tři body k dobru. Opět ztratila třetí Kamenice, která prohrála v Pohledu.

DOBRONÍN – SPEŘICE 2:4
Hosté byli v první půlce nebezpečnější, a to díky množství standardních situací, které si vytvořili. Jenže pozorná defenziva Dobronína dlouhou dobu odolávala. Až v závěru poločasu nabídla Speřicím vedoucí branku. Obrana spoléhala na hvizd rozhodčího, ten však nepřišel a Huňáček měl snadnou práci. Hned na začátku druhé půlky nastřelil hlavičkující Smejkal břevno, a z protiútoku hosté zvýšili na 2:0. To domácí nezlomilo, naopak krásnou střelou do šibenice snížil Smejkal. O vyrovnání se postaral s pomocí teče Lukáš Sedláček. Dobronín byl lepší a mohl dokonat obrat. Cink ale ve velké šanci neuspěl, dvakrát zachraňoval hosty hráč na brankové čáře. V době největšího tlaku domácích přišel dvojnásobný direkt Speřic. Po dalších hrubých chybách vystřelili hostům tři body Morava s Čihákem.

Góly: 59. Smejkal, 69. L. Sedláček – 44. Huňáček, 47. Štěpán, 78. Morava, 82. Čihák. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas 0:1. Speřice: Brzoň – Holenda, Jančík, Němec, Huňáček, Štěpánek (69. Čihák), Ganobjak (83. Čermák), Morava (89. Svoboda), Pohan, Vlček, Štěpán. ⋌(vb)

LEŠTINA – N. RYCHNOV 1:0
Domácí byli po celý zápas lepší, ale dopláceli na zahazování i těch největších šancí. Tři body jim vystřelil ve 33. minutě Forejt, který hlavou zužitkoval centr Mišovice. „Měli jsme jasnou převahu. Jsme rádi za tři body, ale vítězství mělo být daleko výraznější," řekl leštinský trenér David Hospodka.

Gól: 33. Forejt. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (43. Hájek). Diváci: 120. Poločas: 1:0. N. Rychnov: Plavec – V. Mareš, Březina (47. Karpíšek), Červenka, O. Kratochvíl, Paclík, Faltýnek, Mugrauer (62. Fíla), J. Mareš, Švec, J. Kratochvíl.

VĚŽNICE – PELHŘIMOV B 3:1
Oběma týmům dělal problém neupravený terén. Jako první si s ním poradil ve 34. minutě Šimoníček. Ve druhém poločase převzali iniciativu na své kopačky domácí, kteří Pertlíčkem zvýšili na 2:0. Další šance se jim nepodařilo zužitkovat. Třináct minut před koncem zápas zdramatizoval Rysl, ale konečnou podobu výsledku dal v poslední minutě věžnický Mottl.

Góly: 34. Šimoníček, 54. Pertlíček, 90. Mottl – 77. Rysl. Rozhodčí: Petřivý. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:0. Pelhřimov B: M. Zabloudil – Sládok, Hejda, Skořepa, Rysl, Šafařík, Kubík, Starý, Hložek (68. Brada), Poul (55. Hrnčíř), Kropáček. ⋌(ves)

PACOV – H. BOROVÁ 2:1
Po celý zápas byl Pacov fotbalovější, H. Borová více bojovala a hrála jednodušeji. Do poločasu gól nepadl, velké šance měli Vítámvás a Kabíček trefil tyč. Na druhé straně T. Blažek postrašil Faltýnka hlavičkou. Po přestávce se po dvou navlas stejných křídelních akcích ujal Pacov vedení. Hosté sice gól nedali, ale dostali se na dostřel, protože jim domácí pomohli vlastencem. Závěr se hrál v hodně nervozní atmosféře, Pacov už výhru udržel, když soupeře do vyložené šance nepustil.

Góly: 61. Kabíček, 72. Kostroun – 74. vlastní. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 3:5. Diváci: 140. Poločas: 0:0. Pacov: Faltýnek – T. Kuran, M. Kerouš, Váňa (88. Bártů), Kostroun, Z. Rybčák, Stejskal, Vítámvás (90. Pavelec), Kabíček (85. Svoboda), Bezemek, Miskai. ⋌ (jap)

POHLED – KAMENICE 2:1
Domácím fotbalistům se povedl vstup do utkání, když Eis krásným centrem z trestného kopu našel hlavu Klementa. Ten nedal Votápkovi šanci. O dvacet minut později zahrával Klement rohový kop a balon se snesl na hlavu Poláka, odrazil se od hostujícího obránce a dorážkou se pohledský matador nemýlil. Po přestávce mohl navýšit vedení Klement, ale hlavou trefil pouze břevno a Michal Sobotka se k dorážce nedostal. V další velké šanci se po přihrávce Michala Sobotky objevil Krejdl, jenže ho vychytal Votápek. V 80. minutě domácí hráči nezachytili nákop na Strašíka, který snížil na 2:1. Pojistit výhru Pohledu mohl opět Krejdl, ale ani tentokrát neuspěl.

Góly: 3. Klement, 22. Polák – 80. Strašík. Rozhodčí: Křen. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Kamenice: Votápek – R. Pelc, Šuranský, D. Pelc, Spěváček, Zahradník, Kupka (46. Melzoch), Vávra (46. Hadrava), Hadač (81. Tětiva), Dvořák, Strašík.⋌(ves)

13.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Hokejisté Moravských Budějovic (v tmavých dresech) se vraceli ze západu Čech s dobrou náladou. Odvezli si cennou výhru 4:2.

Pelhřimov zaskočil favorita, vyhrál vysoko a s nulou

Zpívání koled se na Pelhřimovsku stalo oblíbenou tradicí

Pelhřimovsko – Koledy ovládly ve středu 13. prosince centrum Pelhřimova. Na Masarykově náměstí se s úderem osmnácté hodiny sešlo několik stovek lidí, aby si společně zazpívaly v rámci celostátní akce Česko zpívá koledy.

Krabice od bot potěší desítky dětí na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko – Patnáct krabic z Moravče nebo devětatřicet z Vlásenického dvora. Taková je část bilance letošní charitní akce Krabice od bot na Pelhřimovsku.

Oční ambulance na pacovské poliklinice zůstane

Pacov – Budoucnost oční ambulance v Pacově byla nejistá. Nyní je ale rozhodnuto o jejím zachování.

V Olešné před školou se zabydleli svatí. Betlém mají i v Řeženčicích

Pelhřimovsko – Na několika místech Pelhřimovska se v těchto dnech objevují tradiční symboly Vánoc. Spolky v obcích a městech nebo aktivní jednotlivci totiž v tomto předvánočním čase tvoří tradiční betlémy. Jedním takovým se letos mohou chlubit například obyvatelé Řeženčic, místní části Nového Rychnova.