I. A třída, skupina A

KOSTELEC – KAMENICE 2:4

Hosté potvrdili kvalitu a v první půlce utekli do dvoubrankového náskoku. Vynikající spolupráce po pravé straně vyústila v centr před branku, kde se uvolnil Dejmek a nedal Novákovi šanci. Po půlhodině si našel prostor mezi stopery Houser, navíc dostal přesnou přihrávku, a také se ve stoprocentní šanci nemýlil. Kostelečtí ale nehráli špatně, i když inkasovali po změně stran potřetí. A byl to parádní fotbalový moment. D. Hadač si totiž bezvadně zpracoval míč a křížnou ránou vymetl všechny pavouky z Novákovy šibenice. Zanedlouho se dočkali i domácí. Po centru Kružíka udeřil hlavou Gabrhel. Kamenici to nerozhodilo, takže čtvrt hodiny před koncem si díky Hadravovi vzala tříbrankové vedení zpět. Poslední slovo měl kostelecký Fejt, který se trefil přesně z otočky.

Góly: 60. Gabrhel, 75. Fejt – 14. Dejmek, 34. Houser, 56. D. Hadač, 75. T. Hadrava. Rozhodčí: Kubeš. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Kamenice nad Lipou: Přibyl – T. Hadrava, Šuranský, Míka (70. Zdeněk), D. Pelc, Melzoch, Tadeáš Zahradník, Dejmek, Houser, D. Hadač (76. L. Hadač), R. Pelc.

H. BOROVÁ – ŽIROVNICE 2:3

Už v 10. minutě poslal A. Chlubna centr na zadní tyč, kde číhal jeho bratr Jan a poslal domácí tým do vedení. Za hosty odpověděl Vilímek, takže se šlo do šaten za nerozhodného stavu. H. Borová vedla ještě jednou. Po zaváhání žirovnické obrany pelášil sám na branku P. Veselý a trefil se přesně k tyči. Pak už góly dávali jen hosté. Z penalty se trefil Švec, chybu domácí obrany potrestal v 75. minutě Rozporka. „Kombinačně se nám celkem dařilo, kdybychom takto hráli celé jaro, tak bychom neměli sestup na krku. Hosté byli samozřejmě kvalitou výš, ale my jsme se jim nasazením vyrovnali,“ prohlásil domácí kouč Roman Brukner.

Góly: 10. J. Chlubna, 54. P. Veselý – 32. Vilímek, 65. Švec (PK), 75. Rozporka. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 2:2. Diváci: 88. Poločas: 1:1. Žirovnice: Švec – Cajz (46. Vodáček), Svoboda, Staněk, Vilímek, M. Hřebecký (46. Tolkner), Houška, Knotek, Hadrava (46. T. Hřebecký), M. Kořínek, Rozporka.

DOBRONÍN – PACOV 8:2

Hosté byli od začátku aktivnější a po zásluze šli do vedení, když potrestal chybu v defenzivě L. Rybčák. Dobronín nebyl ve své kůži, přesto se dočkal obratu. Po rychlém výpadu srovnal Horáček a na 2:1 dal Smejkal. Pacov ale hrál až do konce poločasu, a to se vyplatilo, protože Z. Rybčák těsně před pauzou vyrovnal. To ale bylo z vyrovnaného mače vše. Pacov ve druhém dějství totálně vyhořel. Hned v úvodu zazdil Horáček samostatný únik, ovšem tentýž hráč si neúspěch vynahradil několikanásobně v dalších minutách. Basíka překonal ještě čtyřikrát, a tím zadělal na krutý debakl pro hosty, kteří se sympaticky snažili hrát fotbal i za rozhodnutého stavu.

Góly: 36., 49., 60., 73. a 78. Horáček, 43. Smejkal, 54. T. Sedláček, 87. Mikšíček (PK) – 18. L. Rybčák, 45. Z. Rybčák. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 2:2. Pacov: Basík – Váňa, L. Rybčák, Bártů, Kuran, O. Pražák, M. Kerouš, Bezemek, J. Pražák, Jan Přibyl, Z. Rybčák.