Ostudy pro Počátky. Nejdřív dostaly patnáct gólů, pak nepřijely

Pelhřimovsko – Krok k záchraně v I. B třídě udělali fotbalisté Černovic, kteří v domácím prostředí porazili Kostelec. Počátky dokončují sezonu ve velké křeči. V pátek dostali právě od Kostelce patnáct gólů, v neděli na zápas do Věžnice neodjely. Humpoleckému béčku zajistil body dvěma góly Beránek.

15.5.2017

Zastříleli si. Fotbalisté Kostelce (v tmavých dresech) dokázali dát v Počátkách 15 gólů, ale v neděli odjeli s nepořízenou z Černovic.Foto: Černo Jan

POČÁTKY – KOSTELEC 1:15
Počátky nepřekročily stín z posledních týdnů. Utrpěly ostudnou porážku, na kterou zadělaly už v prvních minutách. „Během deseti minut jsme dostali tři góly, všechny byly po hrubých chybách,“ potvrdil předseda domácího klubu Petr Král. Pak už se hrálo vyloženě na jednu branku, Kostelci se navíc v útočné fázi nebývale dařilo. Jedinou výjimkou byla 38. minutě, v níž Měkuta snížil na 1:6. Jelikož Kostelec fotbal bavil i po přestávce a jeho hráči z tempa neubrali, dočkali se nejvyššího vítězství v sezoně. Šesti trefami se na něm podílel Kočí, střídajícímu Gabrhelovi stačil jen poločas na čtyři.

Góly: 38. Měkuta – 2., 7., 19., 19., 66. a 72. Kočí, 6. a 33. Číhal, 57. a 70. Nikodým, 62., 72., 82. a 90. Gabrhel, 82. Doležal. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 2:1. Diváci: 55. Poločas: 1:6. Počátky: Novotný – Lisý, M. Pavlíček (64. Vojta), Tesař, Doležal, Háva, Vlček, Wiener, Rušil, Měkuta, Švec (26. T. Pavlíček).

LÍPA – H. CEREKEV 2:0
Lípě vyšel začátek a konec utkání. Tak by se stručně dal charakterizovat tento zápas. Domácí se ujali vedení už ve 2. minutě, kdy Mezeru překonal Špiňar. Do konce prvního poločasu byla Lípa lepší týmem, dalších pět šancí spálila. Po přestávce hosté hru vyrovnali, ale gólu se nedočkali. Lípa po zranění Starého, Lukáše Havla a Heppnera dohrávala zápas o deseti hráčích. Přesto se dočkala osm minut před koncem druhého gólu, který vsítil Kříž.

Góly: 2. Špiňar, 82. Kříž. Rozhodčí: Kůrka. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:0. H. Cerekev: Mezera – Staněk, Zelenka, Brada, Havel, Filsoch, Kůta, Podařil, Novák (76. Musil), Šimák, Plachý.

ČERNOVICE – KOSTELEC 2:1
Začátek utkání patřil spíše hostům, kteří v první půli razítkovali tyče a břevna, ale míč do branky dostat nedokázali. Domácí získali vedení v 17. minutě, kdy zaváhání hostující obrany využil Míka. Po hodině hry to bylo už o dva góly, když se z brejku prosadil Paclík. Hosté, i když dohrávali v deseti, dokázali snížit, ale více už nestihli. Černovice silou vůle udržely první jarní vítězství před svými fanoušky.

Góly: 17. Míka, 54. Paclík – 72. Sekan. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (54. Čekal). Diváci: 80. Poločas: 1:0. Černovice: Pistulka – Bíro, Koller, Tikal (80. Pěnka), Kubů (90. Mazanec), Pěnka, V. Míka, Hlásek, Paclík, J. Míka, Jůn.

ŠTOKY – HUMPOLEC B 1:3
Hosté byli po celý zápas aktivnějším týmem. Přesto se v prvním poločase Štoky do dvou šancí dostaly, ale k úspěchu nevedly. Také rezerva Humpolce skórem nepohnula, byť měla tři dobré střelecké příležitosti. Po přestávce domácí nepohlídali rohový kop a Žatečka poslal Humpolec do vedení. Následně vyrovnání odmítl Žila, který neproměnil pokutový kop. V 70. minutě uklidnil hosty Beránek, když podruhé překonal Uhlíře. Tentýž hráč šest minut před koncem proměnil pokutový kop a v samém závěru korigoval výsledek Žila.

Góly: 90. Lóži – 51. Žatečka, 70. a 84. Beránek (druhý PK). Rozhodčí: Stratený. ŽK: 2:2. Diváci: 52. Poločas: 1:3. Humpolec B: Páša – Doležal, Prokop, Podoba, Žatečka, Bláha, Šilpoch, Eremka (75. Kotlík), Kříženecký, Kubíček, Beránek.

15.5.2017 VSTUP DO DISKUSE

Oslněný řidič skončil v návesním rybníce

Tři zranění si vyžádal střet za mrazivého čtvrtečního rána

Na možné nebezpečí upozorní Kamenické rozhlas

Kamenice nad Lipou – Rozhlas, který obyvatele upozorní na možná nebezpečí, už mají v Kamenici nad Lipou. Konkrétně se jedná o protipovodňové opatření.

Díky svému hospodaření město Humpolec bodovalo

Humpolec – Humpolec se poprvé dočkal nejlepšího iRatingového hodnocení. Stupeň „A“, kterým se může zmíněné město nově chlubit, totiž vypovídá o vynikající finanční stabilitě několika ekonomických ukazatelů.

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Za volant usedl bez řidičáku a pod vlivem drog

Kamenice nad Lipou – Běžná silniční kontrola nedopadla dobře pro devatenáctiletého muže z Pelhřimovska, který brázdil silnice bez řidičského průkazu a navíc pod vlivem drog. Zda se muž dopustil přestupku nebo trestného činu, bude jasné až na základě dalšího zkoumání.