„Pro nás je to nesmírně důležitý výsledek. Dává nám naději, že ne vše je špatné. Vyhrát jsme si zasloužili, tým se lepší zápas od zápasu," prohlásil na téma vítězného utkání v Čáslavicích kouč Pacova Luděk Šlechta.

Ten v létě převzal mužstvo ve velmi svízelné situaci a polovina podzimní části  musela být pro něj doslova utrpením. Sedm proher v řadě by jistě otřáslo sebevědomím zkušeného trenéra, natož debutujícího. Po zápase v Čáslavicích si tak mohl zhluboka oddechnout. „Nebylo to až tak o mně. Spíš je tahle výhra důležitá pro tým. Snad nám přinese potřebnou pohodu, výkony budou mít stále vzestupnou tendenci a nezůstane jen u těchto bodů," přeje si.

Ačkoliv Čáslavičtí byli po zápase hodně zklamaní a svůj výkon hodnotili jako nehodný krajského přeboru, podle Luďka Šlechty nebyl tým od vinohradů až tak slabý. „Nemyslím si, že by to byl jednoznačně náš nejslabší podzimní soupeř. Vyrovnanou partii jsme sehráli třeba v Jaroměřicích, ale tam jsme se nedostali do šancí, a třeba taková Polná, kdyby neměla Padrnose, asi by u nás těžko vyhrávala," porovnal síly předešlých protivníků.

Další zkouška bude pro Pacov nesmírně těžká. Čeká ho domácí utkání proti Náměšti. Silný soupeř a navíc nevyzpytatelná pouťová atmosféra. V hledišti se sejde více diváků, ale ti budou očekávat vítězství svých barev. „Bude to těžké utkání. Náměšť ukázala svou sílu vítězstvím nad Humpolcem, ale pokud se nám povede zopakovat výkon z Čáslavic, nejsme bez šancí," věří sobě i týmu Luděk Šlechta.