Hosté odjížděli pochopitelně o poznání spokojenější. Tak vysokou výhru nečekali. „Šli jsme do neznáma, přece jen se skoro rok nehrálo. Navíc jsme neměli zrovna povedenou přípravu. Moc jsme se nescházeli, přišli jsme o generálku,“ vyjmenovával špílmachr Slavoje Lukáš Dýnek.

Překvapený byl i kouč. Sestavu totiž lákal. „Někteří hráči nám chyběli, po zranění se ale vrátili Cajz a Smrčka. Oba ale hráli se sebezapřením. Ještě nejsou stoprocentně fit,“ uvedl.

Domácím vůbec nevyšel první poločas. Kupili chybu na chybu. Výsledkem bylo tříbrankové manko. „O přestávce jsem si říkal, že už je rozhodnuto,“ svěřil se Lukáš Dýnek. Mýlil se. „Začátek druhého poločasu jsme nezvládli,“ dodal.

Okříšky do druhé půle vstoupily jako polité živou vodou. Za čtvrt hodiny to bylo 2:3. „První gól padl po standardce. Při tom druhém jsme měli trošku štěstí, když centrovaný balon zapadl přesně za zadní tyč branky Žirovnice,“ komentoval Hekerle povedené okamžiky.

Obrat se ale nekonal. Žirovnice naopak zase přidala a soupeře dorazila. „Definitivně to rozhodla penalta po faulu na Jirku Smrčku,“ označil klíčový moment Švec.

Ten teď bude muset vymýšlet, jak tým shodit z hrušky na zem. Loni totiž Žirovnice začala sezonu vysokou výhrou v Náměšti, ale vzápětí přišel herní i výsledkový útlum a pád ke dnu tabulky krajského přeboru. „Hned po zápase jsem si na to vzpomněl. Musíme se z toho poučit. Teď ale máme v týmu víc zkušených hráčů, tak se to snad nebude opakovat,“ vyslovil přání.