Juniorka Pelhřimova zaplatila daň za fotbalovou krásu. Na hřišti favorizované Světlé nad Sázavou sehrála v poli vyrovnanou partii, ale inkasovala hned pětkrát. Mohl za to především kanonýr domácích Křikava, který Zabloudila překonal hned čtyřikrát.

I. A třída, skupina A

KAMENICE N. L. – SPEŘICE 3:3

Domácí vletěli do zápasu jako raketa. Hned ve 2. minutě se ujali vedení, když si jeden z hostujících obránců srazil míč do vlastní branky. To ale nebylo všechno. Ve 4. minutě dostal ideální přihrávku do vápna M. Strašík a zvýšil na 2:0. Domácí vzápětí ale tak trochu vypadli z role a Speřice toho využily. Tresný kop Němce skoro z poloviny hřiště ve větru zaplachtil, Votápek dráhu míče špatně odhadl a Strnad už to měl v koncovce hodně snadné. Ve 24. minutě chytil hostující Duben penaltu, což byl jeden z klíčových momentů celého utkání. Po půlhodině už bylo srovnáno, když si obrana Kamenice nepočínala zrovna důrazně a Holoubek dotlačil míč do sítě. Domácí se ještě jednou dostali do vedení. V 56. minutě se prosadil nádhernou umístěnou střelou M. Strašík, jenže okresní derby nakonec skončilo smírem. Poslední slovo měl totiž speřický Kavka, který pět minut před koncem přeloboval Votápka.

Góly: 2. vlastní, 4. a 56. M. Strašík – 16. Strnad, 30. Holoubek, 85. Kavka. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Kamenice nad Lipou: Votápek – D. Pelc, Novák, P. Zahradník, Šuranský, R. Pelc, Tesař, M. Strašík, Dvořák (29. Spěváček), Hadač, Melzoch (65. Kašparec). Speřice: Duben – Čermák, Alenka, Němec, M. Pohan st., Štěpánek, Strnad (66. Slavík), Kavka, Štěpán, M. Pohan ml. (75. Vávra), Holoubek.

SVĚTLÁ N. S. – PEHLŘIMOV B 5:0

Pelhřimovští přijeli do Světlé nad Sázavou hrát technický fotbal. Po úvodní půlhodině hry jim ale čáru přes rozpočet udělal dvěma góly Křikava, který těžil ze spolupráce se Štrosem. Hosté následně tlačili a byli lepším týmem, a to i včetně druhého poločasu. Přesto odjeli s pořádně krutým debaklem. Tři góly v rozmezí čtyř minut v závěru utkání přenesly nejen střelecký koncert Křikavy, ale především i výsledkově jasnou výhru Světlé nad Sázavou v poměru 5:0.

Góly: 15., 27., 82. a 86. Křikava, 83. Štros. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2:2. Poločas: 2:0. Diváci: 200. Pelhřimov B: Zabloudil – R. Hejda, Máca, Rysl, J. Kubík, Hovorka, Papež, M. Kubík, Starý, Horký, Hejda.