Rozhodla o tom nečekaná porážka druhého Plačkova v domácím prostředí s Počátkami. Teoretickou šanci vybojovat stříbro tak získala Obrataň. O udržení v soutěži už hrají jen týmy Ústrašína a velké Chyšky.

ÚSTRAŠÍN – BUDÍKOV 1:5

Hosté přijeli bez pěti hráčů základu a domácí jim dlouho vzdorovali. V 67. minutě dokonce vyrovnali, ale vzápětí chybou v obraně soupeři vedení vrátili. Následovala červená karta Mazance a Budíkov už v početní převaze zápas ovládl.

Góly: 67. Tomáš – 20. a 71. Smereka, 68. a 73. L. Kavka, 75. T. Bláha. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (69. Mazanec). Diváci: 30. Poločas: 0:1. Ústrašín: Hájek – Gebarovský, Rod, Machač, Mazanec, Soják, Hruška (89. O. Hájek), Tomáš, Kubiska (79. Smrčina), Kubík, Pech (63. Doskočil). Budíkov: M. Bláha – Bleha, Zet, Zour, Vostřejž, Čekan, Prokop, J. Kavka, T. Bláha, L. Kavka, Smereka. ⋌(mar)

PLAČKOV – POČÁTKY 1:2

Plačkov dokumentoval svou momentální střeleckou nepohodu, jeho hráči se doslova předháněli v zahazování šancí. Počátky dostaly jednogólový náskok darem, Neuberovi pomohla k němu hrubkou domácí obrana. Po přestávce navíc zvýšil na 0:2 Háva, takže Zemek pak už jen zmírnil výši porážky.

Góly: 67. Zemek – 23. Neuber, 54. Háva. Rozhodčí: M. Machač. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Plačkov: Kořenář – Němec, Tesař, Mottl, Kubů, Keller, Eremka, Palán, Hájek, Štěpán, Kalivoda. Střídali Kotlík, Zemek, Slavík. Počátky: Soukup – Neuber, Tesař, Švarc, Pavlíček, Kopečný, Vojta, Novotný, Šatara, Háva, Vališ. ⋌(jnd)

Č. ŘEČICE – KAMENICE B 1:2

Tatran měl v prvním poločase více ze hry, Bouz ho dostal do vedení, ale po návratu z kabin hosté zvládli během šesti minut obrat. Domácí sice v závěru přidali, ale žádnou z šancí už proměnit nedokázali.

Góly: 27. Bouz – 49. J. Růžička, 55. D. Schober. Rozhodčí: Šenigl. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Č. Řečice: Krejčí – Popovič, Košťál, Hovorka (57. Káva), Paťha, Dýnek, Bouz, Chvalkovský, Nenadál, Obranec, Pavelka. Kamenice B: Krejčů – Klusáček, Pfaur, A. Schober, Hadrava (46. Tuček), T. Kupka, V. Kupka, D. Schober, Macháček (79. D. Růžička), J. Růžička, Zdeněk. ⋌(šťs)

V. CHYŠKA – BOŽEJOV 1:4

Domácí chvílemi drželi krok, ale jinak měla navrch bojovnost soupeře. Když se přidaly chyby v defenzívě, získal Božejov uklidňující dvoubrankový náskok. Pak sice snížil Drs, ale hosté po přestávce kontrovali dalšími dvěma góly.

Góly: 40. Drs – 13. Kocián, 30. Kubů, 53. Jan Vacek st., 80. Pakosta. Rozhodčí: Poul. ŽK: 2:0. Diváci: 40. Poločas: 1:2. V. Chyška: Štamberk – Sojka, Rathouský, Lakomý (77. Kuzdas), Drs, Mařinec, Havlíček (46. Bartoška), Zelenka, Zenáhlík (54. Berka), Krch, Pučálek. Božejov: Hák – Smejkal (46. Menhard), Carva, Maršák, Kocián (81. Matouš), Jan Vacek ml. (51. Jan Vacek st.), Fučík, Kumžák, Kubů, Kněžínek (46. Kopejtko), Havlík (73. Pakosta). ⋌(sj)

OBRATAŇ – ŽIROV 4:2

V úmorném vedru se hrál pouze průměrný fotbal. Domácí tahali od začátku za delší konec a už v poločase vedli 3:1. Po obrátce padla na každé straně jedna branka a Žirov tak odjel opět bez bodu.

Góly: 10. Hovorka, 15. a 40. L. Vlach, 48. Flígr – 18. a 51. T. Marek. Rozhodčí: Kovář. Diváci: 50. Poločas: 3:1. Obrataň: Vilímek – Menšík, D. Kudrnáč, Kalina, Flígr, Vysiblo (46. Pařil), Hovorka (80. P. Kudrnáč), Melichar, Tábora, L. Vlach, Holub. Žirov: J. Jonáš – Bělík, Cvrček, Hotovec (30. Nacházel), Křivan, Bratrů, P. Marek, T. Marek, Morava (55. L. Jonáš), Šanda, Hamalčík. ⋌(vej)

ŽIROVNICE B – MARATON 1:5

Domácí podali nejspíše nejhorší výkon jara na domovském hřišti a ani vehementní střídání k oživení hry nevedlo. Maraton si počínal velmi zkušeně, navíc se mu dařilo i střelecky.

Góly: 18. Omasta – 2. Kocián, 20. Vaněk, 22. L. Vacek, 46. Musil, 64. Prchal. Rozhodčí: Tousek. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 1:3. Žirovnice B: V. Kolář – P. Doležal, J. Kořínek, Popelka (46. Ištok), O. Kolář (46. Weith), Omasta (38. M. Kořínek), Rušil, Mach (46. Metlička), P. Houška (31. Jankovyi), O. Doležal st., Pokorný. Maraton: Veselý – Podráský, Kocián, Beneš, Kratochvíl, Vaněk, M. Vacek (46. T. Vacek), Musil, Pavouk, Prchal, L. Vacek.⋌ (bň)

ČEJOV – PACOV B 2:1

Čejov potřeboval k jistotě záchrany získat body a podle toho to také na hřišti vypadalo. Domácí dávali do hry, co se dalo a z penalty otevřel skóre L. Kratochvíl. Po obrátce domácí kontrolovali hru, Neuber zvýšil na 2:0, takže je nemusel mrzet ani gól Gavreckého šest minut před koncem.

Góly: 44. L. Kratochvíl (PK), 60. Neuber – 84. Gavrecký. Rozhodčí: Chmel. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Čejov: Kubát – Semrád (70. Kašpar), Beneš, Tománek, Svoboda, Křípal (46. Mráček), Neuber, Doležal, Nápravník (83. Marek), L. Kratochvíl, Z. Kratochvíl. Pacov B: Pistulka – Gavrecký, Michálek, Miskai, Starka (60. Kouba), Štarman, Kerouš, Jan Vlach, Zamrzla, Vítámvás (89. Praveček), Dvořák. ⋌(dlž)