Senzací číslo jedna byl vývoj zápasu Žirově, kde v rámci 7. kola hostoval pelhřimovský Maraton. Pravda, ten přijel v roli velkého favorita, takže konečná výhra o gól by asi nikoho nepřekvapila. Kuriózní byl ale způsob, jakým se výsledek 5:6 zrodil.

Žirov se totiž v prvním poločase překonával a vedl už 5:0. Hosté o přestávce provedli dvě střídání a do hry poslali i svého nejlepšího střelce Zdeňka Pahra. Výsledek? Pahr stihl hattrick, další góly připojili Máca, Moravec a ten vítězný deset minut před koncem Růžek.

Po skončení podzimu tento kolaps musí Žirov mrzet dvojnásob, Střepina je totiž s dvanácti body na předposlední příčce tabulky.

Velké starosti se záchranou měla v předešlé sezoně Červená Řečice. Že zůstala mezi okresní elitou, musí poděkovat Pelhřimovu, který zrušil béčko. Tuto sezonu začala špatně, na výhru čekala osm kol a vše nasvědčovalo tomu, že bude hrát o holé bytí. Pak se ale Tatran zvedl, což je i zásluha posily z Horní Cerekve. Jaroslav Serbus mnohokrát ukázal, že umí být rozdílovým hráčem. V posledním podzimním kole dokonce zaznamenal hattrick. Červená Řečice tak půlsezonu uzavřela na skvělé sedmé příčce a vzhledem k devatenácti získaným bodům ji čeká poměrně klidná zima.

Spolu s Novým Rychnovem do Poutník ligy vstupovaly i další dva týmy, které v předešlé sezoně hrály krajskou soutěž. Bohužel potvrdily se předsezonní předpoklady a zařadily se pouze k průměru soutěže. Pacov B do lepší poloviny tabulky vystoupal až ve druhé polovině podzimu, Budíkov, který do značné míry obměnil kádr, když do něj zařadil hráče bývalého béčka, je devátý.

Velmi příjemným překvapením bylo počínání nováčka z Čejova. Sokol vtrhl do soutěže jako uragán po čtyřech kolech měl už deset bodů. Nadšení mu vydrželo poměrně dlouho, na holou výkonnost došlo až v závěru podzimu. Čejov v něm prohrál s Červenou Řečicí a Novým Rychnovem, ale i šestá příčka s 21 body je doslova senzací.