Od úvodních utkání třetí třídy bylo jasné, kdo se utká o postupové příčky. Na jedné straně to byl vyzrálý tým Maratonu, nově doplněný o zkušené harcovníky Vacka a Švece, roli jediného oponenta na špičce III. třídy mu potom zastávával Načeradec. Na podzim se více dařilo Maratonu, který si vytvořil až dvanáctibodový náskok. Jaro se naopak lépe povedlo Načeradci, když se po několika klopýtnutích Maratonu, přičemž nelze zapomenout porážku v městském derby s AFK, dostal až na rozdíl jediného bodu od svého soka.

Co se týká produktivity, byly na tom oba týmy velmi dobře, Blaník nastřílel dokonce rovných sto gólů. Z postupu se radoval Maraton, ale ve III. třídě Pelhřimovska bude v následující sezoně chybět i Načeradec. Blaník se totiž po 37 letech vrací na Benešovsko. Nutno říci, že byl v posledních letech štikou této soutěže a z fotbalového hlediska bude na Pelhřimovsku chybět. Navíc na Benešovsku, kam z geografického hlediska patří, bude muset začít ve IV. třídě.

Třetí příčku si celkem v poklidu držel v průběhu celé soutěže Hořepník, který po odchodu dvou největších soků bude určitě jedním z největších aspirantů na návrat do Poutník ligy.

Nutno říci, že letos na návrat do Poutník ligy nemohl pomýšlet ani náhodou, protože na vítězný Maraton ztratil úctyhodných šestnáct bodů. Na zápasy s okresní elitou zatím může jen vzpomínat Želiv, který prokázal velké zlepšení na jaře. Z podzimní šesté příčky se posunul na konečnou čtvrtou.

Speřice B, Lukavec B a Košetice B kolísaly mezi pátým a sedmým místem, na kterých po posledním kole také zůstaly. Je jasné, že tyto týmy měly výsledky závislé na množství pendlů z prvních týmů ve svých sestavách. Už hůře si vedly Petrovice, které měly zvláště nepovedené jaro. Méně bodů v odvetách získal jen Mnich.

AFK Pelhřimov naopak s příchodem jara ožil. Vyhrál nejen vzpomínané derby s Maratonem, ale vybojoval dalších šestnáct bodů, což v tabulce druhé poloviny stačí na solidní šestou příčku. Plačkov marně vzpomíná na zašlou slávu v okresním přeboru či dokonce I. B třídě, o návratu zatím z hlediska výkonnosti týmu nemůže být ani řeč. Nová Cerekev nezářila a ani nezklamala, uhrála své v podstatě tradiční umístění.

V sestupovém bahně bojovaly vesměs jen Mnich a Jiřice B. V podzimní části získala rezerva Jiřic pouhých šest bodů a Mnich pouze o jeden více. S příchodem jara se probraly i Jiřice B a Černý Petr tak zbyl na Mnich, který se s osmnácti prohrami na kontě poroučí do čtvrté třídy. Utrhl si i ostudu. Poplivání rozhodčího Cvrčka patří mezi nejsmutnější kapitoly letošního fotbalového ročníku soutěží na Pelhřimovsku.

Peloton účastníků III. třídy v příští sezoně rozšíří poslední celek Poutník ligy Sokol Senožaty a vítěz IV. třídy Velká Chyška. Ta se do „své tradiční“ soutěže vrací po jednoroční odmlce. Zkušenosti se třetí třídou má i další postupující Kámen. Ten dostal vstupenku o patro výše na základě odchodu Načeradce na Benešovsko.