Fotbalisté Pacova B už mají za sebou první herní test, navíc dostávají příležitost i v átřídním A-týmu. Naopak problémy s účastí mají v Košeticích.

START NOVÝ RYCHNOV
Fotbalisté Nového Rychnova, kteří v jarním finiši nedokázali zachránit svou účast v I. A třídě, se sešli poprvé už minulé úterý. „Zatím trénujeme dvakrát týdně, v úterý a ve čtvrtek. Za sebou už máme i dvoudenní soustředění. To jsme udělali v domácích podmínkách minulý pátek a sobotu. Kluci potom odehráli v Mrákotně turnaj v malé kopané, který vyhráli. Zvítězili tam ve všech šesti zápasech," popisuje první etapu letní přípravy trenér Dušan Chalupa.

Ta má zatím takřka výhradně kondiční ráz. Herní činnosti bude Nový Rychnov pilovat o víkendech, proto se přihlásil do dvou turnajů. „Nejdřív nás čekají dva duely na turnaji V Černovicích, kde budou netřídní týmy. Generálkou pak pro nás bude turnaj v Horní Cerekvi," potvrzuje Chalupa.

Kádr před novou sezonou dozná několika změn. Kariéru ukončili v Novém Rychnově Tomáš Paclík a Josef Martinka. „Přišli jsme i o Bouse, který u nás byl na juniorském startu z Dačic, Pacov má zájem o Martina Faltýnka. Ten by nám však měl vypomoci ještě aspoň v prvních třech kolech, která budou u nás ovlivněna dovolenými. Z Rohozné nás pak posílí Josef Zeman, z B týmu přijde Lukáš Císař a v jednání je příchod útočníka Růžka z Horní Cerekve," popisuje změny Chalupa.

Přípravné zápasy
25. 7. turnaj v Černovicích
1. 8. turnaj v H. Cerekvi

SOKOL KOŠETICE
Přestože Košetice začaly s přípravou na novou sezonu už 17. července, odtrénováno toho hráči zatím moc nemají. „Zatím jsme měli tři tréninky, docházka není nic moc. Hodně přípravu ruší dovolené a u nás bohužel i pracovní povinnosti. Někteří kluci pracují v zemědělství, jsou žně. Na vesnici to je v tomhle směru vždycky těší, nedá se nic dělat," krčí rameny zkušený kouč Jiří Cerhan.
Z toho důvodu si Košetice nasmlouvaly jen dva přípravné zápasy. „Základní jedenáctku budeme dávat jen obtížně dohromady. Nemá cenu hrát přátelák se šesti sedmi hráči z béčka," říká Cerman.

Ten stál o posílení týmu, ale to se zatím moc nedaří. „Z Jiřic jsme chtěli přivést Ondřeje a Martina Sadského, ale neuspěli jsme. Nemáme ani vyhlédnuté hráče z Křivsoudova na Benešovsku. Naštěstí nás posílí aspoň na střídavé starty mladíci Vlk z Vlašimi a Hanousek z Pelhřimova. Po zranění se vrací Tkadlec a Papež, v úvodu nám naopak bude chybět distancovaný Fenár. Na konci sezony totiž dost hrubě napadl slovně asistenta rozhodčího a dostal trest na pět zápasů," posteskl si Cerhan.

Přípravné zápasy
25. 7. Pacov (krajský pohár), 17.00 ⋌(D)
1. 8. Černovice, 17.00⋌ (D)

SLAVOJ PACOV B
Rezerva Slavoje, kterou vede Miloš Čech, se zatím připravuje společně s A-týmem. Tenhle scénář bývá velmi častý, proto i v úvodních zápasech v přípravě nastupovaly vesměs kombinované týmy.
„Dohromady to dává kouč áčka Lehocký. Na krystalizaci B týmu je přece jen ještě čas, všechno se bude odvíjet od áčka. V každém případě dostanou příležitost zejména mladí hráči, aby nabrali potřebné zkušenosti," říká předseda klubu Jaroslav Praveček.

Přípravné zápasy
19. 7. Pojbuky 9:2
26. 7. Zdislavice, 14.00 ⋌(D)
1. 8. Plačkov, 16.30⋌ (V)