Pelhřimovská juniorka pod vedením Martina Švece vyhrála, to samé se povedlo fotbalistům Kamenice, které v létě převzal Radek Bouchal.

Přestávka pomohla

Pelhřimov doma přetlačil Habry a získal sebevědomí pro další zápasy. „Je to pro mě i pro tým povzbuzení. Podle jednoho zápasu sice nemůžeme dělat nějaké závěry, ale Habry po postupu měly elán nováčka, proto je pro nás výsledek cenný," uvedl Martin Švec.

Výhra se nerodila snadno, což ostatně trenér juniorky potvrdil. „Nezačali jsme dobře, soupeř se v prvním poločase dostal do šancí. Po přestávce to už bylo ale jiné kafe, byli jsme výrazně lepší. Mohli jsme jednogólový náskok i navýšit, ale to se nestalo. Závěr tak byl nervózní, soupeř prohru nesl těžce a v posledních minutách dost přitvrdil," všiml si kouč Pelhřimova.

Dali bleskový mat

Radost v Kamenici nad Lipou má možná ještě větší grády. Slovan totiž naplno zabodoval na hřišti soupeře, když vyhrál 2:0 ve Věžnici.

„Těžko se tam vyhrává, proto je tenhle výsledek velmi cenný," glosoval zisk bodů na hřišti v minulém ročníku šestého týmu soutěže Radek Bouchal a přiznal, že jeho svěřencům hodně pomohl vstup do zápasu. Dvořák totiž dostal hosty do vedení hned v první minutě.

„Domácími to očividně otřáslo. Není se čemu divit, inkasovali hned z prvního útoku. To by zaskočilo skoro každého," měl pochopení. Kamenice ale odehrála na hřišti favorita výbornou partii a výsledek se dá označit jako zasloužený. „Snad až na posledních deset minut prvního poločasu, kdy nás domácí zatlačili a mohli jsme inkasovat gól na 1:1, jsme byli lepší," nabídl svůj pohled na dění na trávníku Radek Bouchal.