Fotbalisté Nového Rychnova to potvrdili i vítězstvím v Černovicích a atakují špici tabulky. Druhé derby Pelhřimovska skončilo podle očekávání vítězstvím Košetic nad trápícím se Budíkovem.

I. B  třída, skupina A

KOŠETICE – BUDÍKOV 5:2

Utkání, v němž šlo oběma týmům o hodně, začali aktivněji domácí. Jejich snahu však přibrzdil Marousek, který ve 35. minutě dostal hosty po trestném kopu do vedení. Ve druhém poločase už ale Košetice svou herní převahu zúročily a góly Kubů a A. Vejsady otočily utkání.

Góly: 52., 57. a 66. A. Vejsada, 73. a 86. Kubů – 35. a 77. Marousek. Rozhodčí: Krulík. ŽK: 4:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Košetice: Holan – A. Vejsada, Kubů, T. Vejsada (65. Fenár), Kadlec, Mazanec, P. Bystričan (57. Sovka), Suk, Kubíček, J. Bejček, Vlk. Budíkov: Michal Bláha – Janák, Wallisch, Vodrážka, Haman, Prokop, Zástěra (74. Šedivý), Páša, Zour, Marousek, Trecha (85. Novák). ⋌(vjs)

LEŠTINA – H. CEREKEV 5:0

Utkání ovlivnilo již ve 4. minutě zranění hostujícího Kůty, který je oporou Horní Cerkve. Domácí hráli aktivně a na I. B třídu byl k vidění velice pohledný fotbal. Po přestávce poslal Leštinu do vedení Piskač, který do 68. minuty nastřílel hattrick. Potom se už utkání dohrávalo a domácí zásluhou Bárty a Proňka dali výsledku konečnou podobu.

Góly: 46., 65. a 68. Piskač, 75. Bárta, 86. Proněk. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 0:0. H. Cerekev: Soukup – Šebek, Staněk, L. Chadim, Vondráček, Duba, Kůta (4. Zelenka), Brada, Havel, Růžek, Serbus (20. P. Chadim).

HABRY – HUMPOLEC B 3:2

Po opatrnějším začátku šli do vedení domácí. Odkop od branky zpracoval Stránský a střelou ze třiceti metrů přeloboval gólmana Žatečku. Habry následně dostaly Humpolec pod veliký tlak a brzy se dočkaly druhé branky. Po faulu na Kvanku využil pokutový kop Michal. Vedení po přestávce ještě navýšil Holík, přesto i za stavu 3:0 se Habry obávaly o výsledek. Ze dou skrumáží před brankou hosté zásluhou Kameše a Dalíka snížili na rozdíl branky a drželi domácí v nejistotě.

Góly: 30. Stránský, 37. Michal (PK), 50. Holík – 82. Kameš, 90. Dalík. Rozhodčí: Pospíchal. ŽK 3:3. Diváci: 50. Humpolec B: Žatečka – Chlád, Krejčí, Tran (69. Maršík), Málek, Hájek (50. Fikar), Kameš, Skryja, Doležal, Prokop, Dalík. ⋌(ves)

ČERNOVICE – N. RYCHNOV 0:2

Ve vyrovnaném utkání měli více štěstí fotbalovější hosté, když zejména brankář Černovic Ramovič neměl svůj den. Domácím nelze upřít snahu, hosté však zejména v prvním poločase byli důraznějším a lépe kombinujícím mužstvem. I po přestávce byla hra domácích plná nepřesností zaviněných přemírou snahy. Chyběla přesnější přihrávka a kvalitní zakončení. Pokud by ke konci utkání Novorychnovští využili nabídnuté brejky, mohlo být jejich vítězství ještě mnohem výraznější.

Góly: 17. O. Kratochvíl, 32. Mugrauer. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 2:1. Diváci: 90. Poločas: 0:2. Černovice: Ramovič (46. Karel Vošahlík ml.) – Studený, Novák, Kohout, Kerouš, Kučera, Ševčík, Scheufler, P. Maštalíř (78. J. Míka), Paclík, Stark (68. D. Maštalíř). Nový Rychnov: T. Faltýnek – Parkan, Březina, Martínek, O. Kratochvíl, Paclík, Hájek (80. Koubek), M. Faltýnek (75. Cirhan), Mugrauer (56. Loskot), Švec, J. Kratochvíl. ⋌(aln)

PACOV B – TIS 2:0

Pacov se posílil o pendly z prvního týmu a v prvním poločase měl převahu. Do vedení ho dostal ve 33. minutě Jaroslav Přibyl, který těžil z akce a centru Kabíčka. Na pojistku se dlouho nečekalo. O čtyři minuty později vybojoval míč Gavrecký, našel Kabíčka, který následnou samostatnou akci vyšperkoval gólem. Po přestávce se obraz hry změnil, aktivnějším týmem byli hosté. Ti však měli minimum šancí. Skórovat mohl jen Miřátský, který postupoval sám na Jíšu, ale překonat ho nedokázal.

Góly: 33. Jaroslav Přibyl, 38. Kabíček. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Poločas: 2:0. Pacov B: Jíša – Miskai, T. Kuran, Mařinec, Vlk, Podolský (70. J. Kuran), Čech, Kostroun (19. Dolejš), Kabíček, Gavrecký (61. Rybčák), Jaroslav Přibyl. ⋌(tej)