Zápas pravdy ve Velkém Meziříčí zvládla Přibyslav, která se díky výhře posunula do klidnějšího pásma. Výrazně k tomu pomohl hattrick Škachy.

Tři góly si připsal i ledečský Pešek, který se výrazně podílel na domácí výhře nad Žirovnicí.

Na dně stále zůstává Jemnicko, které ve Stáji sice rychle vedlo, ale domácí nakonec potvrdili roli favorita.

JAROMĚŘICE – OKŘÍŠKY 2:0

V důležitém záchranářském souboji se hrálo překvapivě bez velkých emocí. První poločas přinesl vyrovnanou partii bez výrazných šancí, a tak jediný úspěch zaznamenali domácí. Ve 24. minutě Zbyněk Karásek vysunul šikovnou uličkou Stejskala a ten křižnou střelou na zadní tyč otevřel skóre.

Druhé dějství přineslo už zajímavější fotbal. Hosté se snažili dlouhými balony vytvořit tlak na soupeře, který však pozorně bránil. Uklidnění na stranu Jaroměřic přišlo v 78. minutě, kdy neúnavný Hošek vybojoval míč na okříšském Brabencovi, nezištně uvolnil kanonýra Míču, a ten s dávkou štěstí prostřelil Fialu. Hned o minutu později se hosté mohli vrátit do zápasu, ale Bastl z bezprostřední blízkosti přestřelil. Hostitelé si vedení zkušeně pohlídali a sami chodili do rychlých brejků. Jenže Barák z úhlu těsně minul zadní tyč a poté Jaroměřičtí díky špatné přihrávce nevyužili přečíslení čtyři na jednoho.

Góly: 24. Stejskal, 78. Míča. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Šebela – Hambálek, Urbánek, Frühauf, Palát, Stejskal (86. Michal Svoboda), Barák (88. Šabatka), Hošek, Z. Karásek, Hutař, Míča (84. Furiš). Okříšky: Fiala – Tekal, Brabenec, Dočekal, Široký, Dubsk (75. Jůza), Dočkal, Bastl, R. Ryšavý (72. L. Rampír), Zeman, I. Večeřa. Nejlepší hráči: Urbánek, Hošek – I. Večeřa.

HUMPOLEC – ŽDÍREC N. D. 0:2

Hosté v Humpolci potvrdili, že nejsou na špici tabulky náhodou, a po kvalitním, sebevědomém výkonu brali všechny body. Ždírec byl kombinačně lepší, domácí pustil jen do minima šancí v prvním poločase, po přestávce už Humpolec zahrozil jen střelou Pikla z dálky. Hosté šli do vedení ve 23. minutě, kdy po vybojovaném míči ve středu hřiště rozjeli křídelní akci, na jejímž konci byl Novotný.

Výhru po změně stran orazítkoval hlavičkující Novotný. Domácí dokončili zápas jen v deseti, když se za kritiku rozhodčího nechal zbytečně vyloučit Kratochvíl.

Góly: 23. Novotný, 79. Najman. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (84. Kratochvíl). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Humpolec: Kříž – Zástěra, Vrátný, Maršík, Málek – Paťha (65. Alt), Pikl, Skryja, Šerý – Dalík (75. Štěpán), Kopic (61. Kratochvíl). Ždírec n. D.: Bílek – Kysilko, Michalec, Kučera, Pátek – Klimeš, Štukhejl, Smejkal (78. Mrázek), Fikar – Novotný, Najman (84. Kroutil). Nejlepší hráči: Maršík – Najman, Novotný.

LEDEČ N. S. – ŽIROVNICE 5:1

V prvním poločase byla Žirovnice lepším týmem, vypracovala si pěkné tři náběhy za obranu a jednu z těchto šancí proměnil Cajz. Zápas ovlivnila 34. minuta, kdy se nechal vyloučit hostující Drechles.

Po přestávce Ledeč změnila taktiku, a ta přinesla ovoce. Nejdříve vyrovnal Prchal a o čtyři minuty později otočil vývoj zápasu Nepovím. I nadále byla Ledeč velmi nebezpečná a svou převahu zužitkovala gólově, když se hattrickem blýskl Jan Pešek.

Góly: 53. Prchal, 57. Nepovím, 64., 65. a 74. J. Pešek – 17. Cajz. Rozhodčí: Náprvaník. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (34. Drechles). Diváci: 80. Poločas: 0:1. Ledeč n. S.: T. Bezděk – Prchal, Kuja, Vladyka (83. Svoboda), Nepovím – S. Bezděk (68. Turek), J. Gramer, J. Pešek (77. Žemlička), Machala – Toula, Trpišovský. Žirovnice: Švec – Drechsler, Hadrava, Knotek, Cajz – Procházka, Dařílek (64. Secký), Vilímek, T. Houška – Rozporka, J. Houška (27. Staněk). Nejlepší hráči: Jan Pešek, J. Gramer, Toula.

V. MEZIŘÍČÍ B – PŘIBYSLAV 1:4

Do důležitého záchranářského zápasu vstoupila rezerva Velkého Meziříčí dobře. Hned v 6. minutě byl sám před gólmanem Liška, ale svoji stoprocentní šanci zahodil. Klíčový okamžik utkání přišel ve 20. minutě, kdy se při souboji zranil domácí gólman Patrik Čermák. Na hřišti však ještě čtvrthodinu zůstal a byl tak u první branky Škachy, na jehož střelu i kvůli svému handicapu nedosáhl. Ihned po gólu však musel střídat a do branky domácích se postavil Vlk.

Po změně stran měli první šanci domácí, Smejkal ji však nevyužil a hosté to nekompromisně trestali. Škacha dalšími dvěma góly završil svůj hattrick, čtvrtý gól Přibyslavi přidal Prchal. Za domácí dosáhl alespoň čestného úspěchu Jakub Čermák.

Góly: 85. J. Čermák – 34., 53. a 79. Škacha, 81. Prchal. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 0:1. V. Meziříčí B: P. Čermák (37. Vlk) – Halámek, P. Mucha, Nevoral (72. Mužátko) – Šuta (46. Caha), Smejkal, Krčál, J. Čermák, Malec – Liška, Bradáč. Přibyslav: Pazderka – Eis, Vopršal, Pospíchal, Vykoukal (62. Kunc) – Adamec (81. Sibera), Krčál (75. Prchal), Slanař, Flekal – Pochop, Škacha. Nejlepší hráči: J. Čermák – Škacha, Pazderka.

CHOTĚBOŘ – M. BUDĚJOVICE 3:1

V průměrném prvním poločase se do vedení po půl hodině hry dostali domácí, kdy po rozehraném rohu tečoval na bližší tyči balon Dvořák a otevřel skóre. Pak Somerauer zahodil penaltu a do poločasu ještě měl gólovou příležitost Martin Odvářka. Po změně stran kvalita utkání spadla do podprůměru. Na 2:0 zvýšil z penalty Hanousek. Proti deseti domácí předvedli horší výkon než v předešlých minutách. V 74. minutě hosté snížili pěknou střelou Kyzlinka. V nastaveném čase ještě Chotěboř přidala třetí branku z penalty.

Góly: 30. a 94. Dvořák, 68. Hanousek (PK) – 78. Kyzlink. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (65. Jelínek). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, R. Odvářka, Jan Hlaváček, Somerauer – Jiří Hlaváček (82. Bělovský), Dvořák, Ďoubal, Koutný – M. Odvářka (75. Moravec), Hanousek (77. Janda). M. Budějovice: Jelínek – Novotný, Kratochvíl (53. Veselý), Švanda, Kopeček – J. Benda, Pařízek, Svoboda, Kyzlink – Stark (65. Klouda), P. Benda (81. Dušek). Nejlepší hráči: Čáp, Koutný – Kyzlink.

NOVÁ VES – H. BROD 2:3

Úvodních dvacet minut bylo jasně v režii Havlíčkova Brodu, ale nejprve Kubát a po něm i Hejkal své obrovské příležitosti nevyužili. Naproti tomu Nová Ves byla mnohem produktivnější a po brankách bratranců Ondřeje Šandery a Jan Šandery vedla 2:0. Těsně před pauzou však po zaváhání domácí obrany vykřesal naději hostující Kubát. Po změně stran si domácí kontrolovali své vedení a zdálo se, že směřují za třemi body. Jenže v 84. minutě vyrovnal Háněl a dvě minuty před koncem rozhodl o zisku tří bodů pro favorita svým druhým gólem Kubát.

Góly: 24. O. Šandera, 39. Jan Šandera – 41. a 88. Kubát, 84. Háněl. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:2. Nová Ves: Fuksa – L. Komínek, Havlík, Krejčí, P. Šandera – T. Novotný, O. Šandera, J. Nečas, Josef Šandera (68. M. Novotný) – J. Starý, Jan Šandera (78. F. Nečas). H. Brod: Vaněček – Plíšek, Svoboda, Berky, Pazderka – Mareš (82. J. Peřina), Hejkal (74. Karlík), Kubát, Štědrý (56. L. Peřina) – Prchal, Háněl. Nejlepší hráči: Fuksa – Kubát, Berky.

SAPELI POLNÁ – JEMNICKO 3:2

Polenští zaspali úvod. Hned v úvodní minutě přišli u vápna o míč, Morkus vypálil, a odražený balon dopravil do sítě nehlídaný Axman. Vzápětí domácí odpověděli dvěma neproměněnými šancemi. Vyrovnání tak zařídil až v 21. minutě Příhoda, který proměnil pokutový kop.

Sapeláci nehráli moc dobře, ačkoliv po změně stran dokázali skóre otočit. V 66. minutě hodil Mašek aut na Boháčka, ten předložil míč Kovářovi, který jej poslal přímo do horního růžku Kopečkovy svatyně. Vedení ale mělo jepičí život, protože Krejča zahrál parádně přímý volný kop, a střelou přes zeď srovnal na 2:2. Sapeláci ovšem nechtěli poslednímu celku tabulky darovat bod, a tak nejlepší hráč na hřišti Reiterman dokázal deset minut před koncem strhnout vedení na stranu svého týmu.

Góly: 21. Příhoda (PK), 66. Kovář, 80. Reiterman – 1. Axman, 68. Krejča. Rozhodčí: Müller. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas 1:1. Sapeli Polná: Herinka – Boháček, Tržil, Reiterman, Bambula – Macko, Fišer (46. Kovář), Vacek (46. Macek), Matějíček – Příhoda, Špendlíček. Jemnicko: Kopeček – Smetana, Máca, Koutný (83. Kincl), Svěrák – Křivánek, Morkus, Netrda, Tesař – Krejča (83. Nikrmajer), Axman. Nejlepší hráči: Reiterman, Tržil – Koutný.

14. Jemnicko⋌ 21  2 5 14 18:40 11

Příští kolo: Okříšky – Sapeli Polná, Žirovnice – Jaroměřice, Chotěboř – Jemnicko, H. Brod – Ledeč n. S., M. Budějovice – Humpolec, Ždírec n. D. – V. Meziříčí B, Přibyslav – Nová Ves.