I počet tréninkových fází je na krajský přebor nadstandardní. První dva týdny čekají sice hráče jen dva tréninky, další tři týdny už se budou scházet třikrát, druhá polovina přípravy bude se čtyřmi jednotkami týdně.

„Jsem toho názoru, že pokud to chceme někam dotáhnout, tak musíme na to být kvalitně kondičně připraveni. Máme poměrně mladý tým, který takový typ přípravy vydrží. Nahrává nám i to, že řada hráčů studuje a momentálně má zkouškové období, takže jsou doma,“ vysvětlil Holenda.

ilustrační foto
Další ročník soutěže Dívka roku se již hlásí o slovo

Ten výjimky povoluje, ale časté nejsou. „Starší hráči tu možnost mají, ale i oni cítí potřebu na sobě pracovat. Spíše řešíme to, když někdo pracuje na směny. V takových případech s námi týden trénuje a další má individuální přípravu,“ informoval.

Změny v kádru jsou minimální. Bohužel jarní část se nebude týkat Ganobjaka, který je po operaci křížového vazu. Naopak kádr doplnil Marek Suchan. „Už s námi trénuje, s Herálcem jsme prakticky domluveni. Nic jeho příchodu nebrání,“ doplnil Jiří Holenda. Ten by rád umožnil svému synovi, aby jaro strávil v Humpolci a pomohl tamnímu dorostu k záchraně divize. Vše je ale podmíněno dalším doplněním kádru Dálnice.

Speřice čeká na konci února víkendové soustředění na Sedlici, tým sehraje pět přípravných zápasů.