Na tom se ostatně shodli oba trenéři. „Humpolec hrál výborně, a my jsme také nehráli špatně. Jenže místo hezkého fotbalu to byla zkažená neděle a já těžce koušu to, co tam rozhodčí předvedl," nebral si servítky polenský Jan Chramosta. Humpolecký kolega Ján Kubík s ním souhlasil. „Rohužel rozhodčí od začátku pustil tvrdou hru, pak se mu vše vymklo z rukou a musel začít tahat karty," popsal dění na hřišti.

Nervozitu na obou stranách zasela už první minuta. Domácí Kříženecký trefil na půlce Fišera, který musel po tomto zákroku pro zranění střídat. Jenže se nepískalo. „Musím uznat, že to byl v každém případě od našeho hráče faul, možná by tomu slušela i žlutá karta," přiznal Kubík.

Jelikož se také ve zbytku první půle v rukavičkách nehrálo a rozhodčí leccos pustil, začalo nervozity přibývat. A bylo hůř. Hned v úvodu druhé půle ruply nervy hostujícímu kapitánovi Reitermanovi. „Protihráč do něj dvakrát kopl, on to nevydržel a ohnal se po něm, což byla jasná červená, to bez debat," souhlasil s rozhodčím Chramosta. Ten by chtěl červenou kartu i pro faulujícího Jeřábka a podobného názoru byl patrně i Reiterman, který vztek ventiloval úderem do plastikového koše na tribuně.

Pak už to šlo vše jako po másle, karty přibývaly. V 53. minutě hostující Tržil beze snahy hrát míč sestřelil z frustrace Píchu a viděl jen žlutou kartu. Pak humpolecký Pohan zbytečně zajel do Vacka a zaslouženě musel pod sprchy. „Byla to hloupost. Hráč se mi po zápase omluvil, ale řekl jsem mu, ať se omluví spíše týmu, který musel hrát v deseti," neměl soucit s mladým fotbalistou ze svého tábora Kubík.

Čtvrt hodiny před koncem dohrál i Tržil. Opět předvedl faul, kterému červená slušela. „Nechápu ho, pokud neunese fakt, že jsou v jeho věku hráči kolem něj rychlejší, tak ať to už nehraje," rezolutně prohlásil Kubík.