ŠTĚPÁNOV – V. BÍTEŠ B 2:1

V souboji dvou týmů ze Žďárska se v prvním poločase odehrával spíše nudný fotbal, při němž se dlouho čekalo na pořádnou šanci. Z obou stran bylo k vidění oťukávání a vyčkávání. To zlomil v 37. minutě úvodní gól Štěpánova, centr z pravé strany našel Šikulu, který šikovně přehodil Janouška. O minutu později ale přišla chyba domácích na půlce hřiště a hosté vyrovnali Jelínkem.

Ve druhé půli měli více ze hry Železáři. Hned po dvou minutách to byl opět Šikula, který dostal domácí tým do vedení. Ten samý hráč mohl o chvíli později završit svůj hattrick, ale další příležitost nevyužil. Velká Bíteš se dostala pouze k náznakům šancí, Štěpánov si zisk dalších tří bodů už v klidu pohlídal.

Góly: 37. a 47. Šikula – 38. Jelínek. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 1:1. Diváci: 102. Poločas: 1:1. Štěpánov: Dinga – Hrubeš, Novák, Kutnyk, Fiala (49. Kroupa) – Richter, Sedláček, Kovalchuk, Samek – Kintr (80. Macháček), Šikula (88. I. Jílek). V. Bíteš B: Janoušek – Hibš, Mucha, O. Švanda, Paprskář – Malý, M. Švanda, Hemala, Mrňa – Jelínek, Loup.

V. BERANOV – MORAVEC 3:2

Zápas ve Velkém Beranově začal poměrně dramaticky, když během prvních deseti minut padly tři góly. Nejprve ve třetí minutě smolně poslal Hecht míč za záda svého spoluhráče a po dalších třech minutách překonal Havlína i Smolík.
Domácí přispěchali s odpovědí, v 9. minutě snížil na 2:1 Eliáš a čtyři minuty před koncem prvního poločasu srovnal stav Matějíček. Zatímco první polovina hry byla na góly obzvláště bohatá, v té druhé už padl jediný. Pokutový kop proměnil Ganzwohl a rozhodl tím o výhře domácího celku.

Góly: 9. Eliáš, 41. Matějíček, 57. Ganzwohl (PK) – 6. Smolík, 3. Hecht vlastní. Rozhodčí: Maar. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas 2:2. Moravec: Pokorný – F. Kudiovský (44. Hladík), P. Černý (80. Broža), Juračka, Smolík – P. Kudiovský, Červinka, Urbánek, Kachlík – Kovář, M. Černý.

RAPOTICE – KŘOVÍ 6:1

Důležité utkání v boji o udržení začalo převahou domácích. Rapotice chtěly potvrdit vítězství z Kněžic v minulém kole a byly lepší. Hostitelům se dařilo roztáhnout obranný blok soupeře, vytvořili si řadu šancí, ale do kabin si odnesli pouze dvoubrankový náskok. Hosté zkraje druhé půle využili zaváhání obrany. Domácí rychle odpověděli a pak se s góly roztrhl pytel a duel skončil debaklem Křoví.

Góly: 4. a 23. Sobotka, 57. a 62. Martin Laš, 79. Švarc, 90. Císař – 52. Kalina. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0. Křoví: Karmazín – Škorpík (10. Mencler), M. Němec, L. Němec, Roštinský, Kalina, Šustáček, Beránek, Datínský, Tichý, Sára.

DUKOVANY – NEDVĚDICE 0:1

Domácí byli po celý zápas lepší, hrálo se prakticky na jednu branku, ale řadu šancí neproměnili. Dukovany tentokrát postrádaly při zakončení potřebný klid a hlavně přesnost. Po hodině hry tak přišel trest, když hosté utekli po levé straně a hned z toho byl gól. Lídr, který nakonec vystřelil na branku pouze jednou, i přes závěrečný tlak odpověď nenašel.

Gól: 60. Vašíček. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:5. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Nedvědice: Tužinský – Mareš, Krejčí, Štefka, Jakub Veselský, Burýšek (88. Škvařil), Doušek, Havlíček, Jirásek (71. Bracek), Vašíček, Jan Veselský.

MĚŘÍN – KNĚŽICE 4:0

V důležitém záchranářském souboji vyšel Měřínu start do utkání. Hned ve třicáté vteřině hry Procházka vysunul Crkala, který otevřel skóre – 1:0. Druhý gól přišel ve 21. minutě, akci z pravé strany, která šla přes Hladíka a Bublána, opět zakončil na zadní tyči číhající Crkal.

Také po změně stran diktovala tempo hry domácí Jiskra. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 51. minutě, po odvráceném rohu se trefil k tyči Procházka – 3:0. Od té doby měli domácí zápas zcela pod kontrolou. Definitivní pojistku tříbodového zisku jim pak dal po akci střídajícího Sýkory zakončující Šoukal.

Góly: 1. a 21. Crkal, 51. Procházka, 87. Šoukal. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Měřín: J. Hladík – Kožený, Doležal, Láznička, Procházka (76. Sýkora) – Kružík, Kolda, M. Hladík, Bublán – Crkal (84. Pololáník), Šoukal.

R. SVRATKA – TŘEBELOVICE 3:3

Do vedení šla Radešínka ve 33. minutě, kdy dlouhý aut hlavu do branky nasměroval Pekárek – 1:0. Minutu před pauzou ovšem přišla chyba v domácí obraně a Novotný střelou k tyči vyrovnal.

Do druhé půle domácí nastoupil vlažně a Třebelovice je za to dvakrát potrestaly. Opět Novotný nejprve prostřelil Petra a o sedm minut později se po pěkné kombinační akci prosadil Krula. Hosté měli ještě další dvě tutovky, které vychytal Petr, ale v 66. minutě šla Svratka po vyloučení Šacla do deseti. Od té chvíle ale byli domácí paradoxně jasně lepší. Plhal vymíchal čtyři hostující hráče a jeho střílený centr si Michal srazil do vlastní branky. Na 3:3 pak vyrovnal svým druhým gólem Pekárek.

Góly: 33. a 77. Pekárek, 67. Michal (vlastní) – 44. a 47. Novotný, 54. Krula. Rozhodčí: Invald. ŽK: 4:2. ČK: 1:1 (66. Šacl – 88. Novotný). Diváci: 87. Poločas: 1:1. Rad. Svratka: Petr – Smejkal (75. Havránek), J. Chrást, Drdla, Janů – Mužátko, Z. Starý, Pekárek, Kachlík (60. Šacl) – Plhal, Jinek.

Ondřej Kobza, Ždánice, 24.4. 2017, 3540 g, 51 cm (na snímku se sestřičkou Eliškou)