V něm totálně deklasovali konkurenci v Poutník lize, když získali 39 ze 42 možných bodů.

Tratili jen jednou, doma v rámci 12. kola překvapivě podlehli Červené Řečici. „Zápas jsme nezvládli, podcenili jsme to. Bylo to takové upovídané. Hráči se nesoustředili na hru, spíše diskutovali s rozhodčím," zná příčinu klopýtnutí trenér Martin Parkan.

Jinak ale může být maximálně spokojený. Tým přebral v létě po sestupu z I. B třídy a dokázal ho rychle nastartovat na cestu zpět. Nový Rychnov začal sérií dvanácti výher. To byl pochopitelně základ skvělého podzimu.

„Musím kluky pochválit. Přistupovali k tomu zodpovědně a vše se odvíjelo od dobrého začátku sezony. První výhra nás nastartovala. Pak už jsme se vezli na tříbodové vlně," doplnil kouč.

Pohled na tabulku je výmluvný. Za Novým Rychnovem zeje doslova propast, druhý Maraton ztrácí dvanáct bodů, třetí Čejov patnáct. Boj o postup se zdá být rozhodnutý. „Máme velký náskok, ale nechtěl bych teď dělat nějaké předčasné závěry. Situaci máme ve svých rukách, přesto naše pozice není neotřesitelná. Vše se bude ovíjet od přístupu samotných hráčů. Na dobré cestě ale jsme," ví Parkan.
Kde ale hledat konkurenci? V Maratonu, který před dvěma lety jasně naznačil, že o vyšší soutěž zájem nemá, nebo snad v Čejovu? Nováček ale těžil ze skvělého startu do sezony a v závěru podzimu mu přece jen docházel dech. „Líbilo se mi béčko Kamenice. Má tam řadu mladých kluků, snaží se hrát fotbal," pochválil Parkan čtvrtý tým podzimní tabulky. Hledat ve Slovanu protivníka v boji o mety nejvyšší však pokulhává, jeho ztráta na první pozici je v tuto chvíli sedmnáctibodová.

Nový Rychnov tak čeká klidná zima, v níž už může pomalu spřádat plány na I. B třídu. Kádr sice působí na první pohled kvalitativně na výši, ale přáním trenéra je ho doplnit. „Potřeboval bych, aby někdo přišel. Je nás málo. Nejde snad o nějaký konkrétní post v sestavě, ale potřebujeme kádr rozšířit," vysvětlil Parkan.

Každopádně podzimní půlmistr Pelhřimovska má zaděláno na rekordní sezonu. V posledních pěti ročnících nabíral nejvíce bodů Budíkov, který elitní soutěž Pelhřimovska vyhrál v sezoně 2013/2014. Tehdy si v dostizích s Plačkovem připsal 70 bodů. Překoná ho Nový Rychnov?