Náskok Maratonu se snížil, poslední Budíkov vyhrál v Obratani

Pelhřimovsko – Poutník liga dostala nový náboj. V 10. kole totiž klopýtl lídr tabulky, fotbalisté Maratonu nestačili na rezervu Pacova. Překvapení se zrodilo i v Obratani, odkud si odvezl body Budíkov. Kvůli podmáčenému hřišti se nehrálo derby Humpolecka mezi Plačkovem a Čejovem.

9.10.2017

Ilustrační snímek.Foto: Dominika Maršíková

H. CEREKEV – Č. ŘEČICE 2:0
Po vyrovnaném prvním poločase domácí přidali a v závěru odpor houževnatého soupeře zlomili. V 85. minutě všechny překvapil Serbus, když místo centru poslal lob na zadní tyč a tentýž hráč výhru H. Cerekve přízemní střelou v samém závěru orazítkoval.

Góly: 85. a 90. Serbus. Rozhodčí: Sedlák. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. H. Cerekev: L. Chadim – Razima, Biskup, Mezera (75. Martínek), Šimák, Kůta, Brada, Havel, Filsoch (65. Dařílek), P. Chadim, Serbus. Č. Řečice: Paťha – Popovič, Káva, Roubal, Košťál, Dýnek, Kubíček, Chvalkovský, Markvart, Čech, Gaupmann.

POČÁTKY – JIŘICE 2:1
V bojovném utkání nejprve na obou stranách zvonily tyče, pak našli přesnou mušku domácí. Po závaru se prosadil Měkuta a na 2:0 zvýšil po pohledné křídelní akci a dorážce M. Pavlíček. Hosté ještě stihli v závěru odpovědět, ale po trefě Petříka už se jen ve středovém kruhu rozehrálo.

Góly: 53. Měkuta, 89. M. Pavlíček – 90. Petřík. Rozhodčí: Obranec. Bez karet. Diváci: 20. Poločas: 0:0. Počátky: Sálus – Mocek, M. Pavlíček, Doležal (55. Poslušný), Kníže, Lisý, Měkuta, Tesař (89. Zadák), Matys, Váňa, Žižka (46. T. Pavlíček). Jiřice: Zabloudil – Vincenc, J. Jůzl, Jirků, Hložek, T. Jůzl, M. Novák, Trnka, Hájek, Tůma, P. Novák (75. Petřík).

OBRATAŇ – BUDÍKOV 0:5
Domácí hráli v kombinované sestavě, v prvním poločase udělali řadu chyb v defenzívě, čehož Budíkov využil. Po přestávce měla Obrataň herně navrch, jenže žádnou ze svých šancí neproměnila. Výhru Budíkova tak pečetil Pekárek.

Góly: 4. a 28. D. Šeda, 16. a 26. Kratochvíl, 90. Matěj Pekárek. Rozhodčí: Svítil. ŽK: 0:2. Diváci: 25. Poločas: 0:4. Obrataň: Vilímek – Kalina, Vesecký, Šimek, Hovorka (46. M. Kudrnáč), D. Kudrnáč, L. Vlach, Tábora, Pařil, Mašát, Plášil. Budíkov: M. Bláha – Mraček, Tománek, Zadina, Kovář, Matěj Pekárek, T. Šeda, Kratochvíl (73. Novák), Frolík, Vodrážka, D. Šeda.

KAMENICE B – ŽIROVNICE B 3:6
Domácí sice dobře začali, ve 4. minutě je dostal M. Strašík do vedení, ale pak hráli hlavně hosté. Ti dvěma vlastními góly hráčů Slovanu skóre otočili a ještě do přestávky připojil třetí gól P. Kořínek. Po ní už v žirovnickém dresu úřadoval Pokorný, který hattrickem sebral domácím naději na lepší výsledek.

Góly: 4. a 84. M. Strašík (druhý PK), 70. Tetiva – 20. a 30. vlastní, 35. P. Kořínek, 68., 85. a 88. Pokorný. Rozhodčí: Faltýnek. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 1:3. Kamenice n. L. B: D. Macháček – L. Hadač, Pfaur, Novák (54. Spěváček), J. Strašík, Ira, Jaroslav Houser, Vávra (46. Klusáček), Kašparec (68. Růžička), M. Strašík, Tetiva. Žirovnice B: Kolář – Metlička, Malý, P. Doležal, O. Doležal, Hřib, Rušil, P. Kořínek, Secký (87. Severa), Marek Hřebecký, Pokorný (89. Mach).

PACOV B – MARATON 3:1
Ve vyrovnaném prvním poločase si domácí vypracovali více šancí, centry Zabloudila a Pučálka proměnil ve dvoubrankové vedení Kostroun. Krátce před přestávkou ale snížil Kmoch a zadělal na hodně nervózní druhou půlku. O výhře domácích rozhodla střela Pavelce, která byla z kategorie chytatelných.

Góly: 4. a 27. Kostroun, 78. Pavelec – 43. Kmoch. Rozhodčí: Ivo Večeřa st. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 2:1. Pacov B: Pachta – Šlechta, Miskai, Pučálek, Gavrecký (83. Pícha), Vlach, Zíka, Rathouský, Pavelec, Zabloudil (67. Buchar), Kostroun. Maraton Pelhřimov: Vaverka – Podhráský, Růžek (46. T. Vaněk), K. Musil, J. Mareš (46. Prchal), Ježek (46. Kratochvíl), M. Vacek, Kmoch, Hejda, Pavouk, Pahr.

LUKAVEC – ÚSTRAŠÍN 3:1
Zápas přinesl jen průměrnou kvalitu hry, oběma stranám chyběla především přesnost. Hosty dostal do vedení už v 5. minutě Starý, který trestal chybu brankáře Lukavce. Vzápětí ale srovnal Luboš Krill, který stál i za druhým gólem domácích. Ještě v prvním poločase dal výsledku konečnou podobu z penalty Lukáš Krill.

Góly: 7. a 20. Luboš Krill, 44. Lukáš Krill (PK) – 5. Starý. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Poločas: 3:1. Lukavec: Ludvík – Mišoň (84. Šedivý), Mařinec, Kocour, Lukáš Krill, Prokop, Luboš Krill, Zamrzla (72. Kuneš), Merenus, Mládek (68. Havlín), Kotek. Ústrašín: Rohovec – Mazanec, Rod, Nápravník, Masher (36. Popelka), T. Jírů, Starý, Dedera, Šoula, Habáň, Kott. (va, jš)

 1. Maraton⋌ 10 7 2 1 44:20 23
 2. Žirovnice B⋌ 10 5 2 3 42:24 17
 3. Čejov⋌  9 5 2 2 25:10 17
 4. H. Cerekev⋌ 10 5 2 3 31:18 17
 5. Kamenice B⋌ 10 5 2 3 25:15 17
 6. Pacov B⋌ 10 5 1 4 22:18 16
 7. Jiřice⋌ 10 5 1 4 20:23 16
 8. Počátky⋌  9 4 1 4 29:30 13