KAMENICE – LEDEČ 2:2

Oba týmy nenastoupily v nejsilnějších sestavách a lépe se s tímto faktem v prvním poločase popasovali hosté. Už ve 4. minutě byl sám před brankářem Smutný, ale neprosadil se. To se však povedlo v minutě 8. Mikulovi. Ve 29. minutě dostal Ledeč do dvoubrankového trháku Sedláček. Domácí se ke slovu dostali až po půlhodině hry. Vaněk hlavičkoval do tyče a ve 36. minutě střelou z vápna snížil Vávra. Po přestávce Slovan ožil a zaslouženě se dočkal vyrovnání. To zařídil po překrásné samostatné akci Plášil. V 76. minutě mohl ještě tři body pro domácí vybojovat Vaněk, jenže svou šanci proměnit nedokázal.

Góly: 36. Vávra, 58. Plášil – 8. Mikula, 29. Sedláček. Rozhodčí: Franz. ŽK: 4:1. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Kamenice: Votápek – Pelc, Beneš (72. Zahradník), Šuranský, Chodúr (78. Halada), J. Strašík, Tuček (74. Zedník), M. Strašík, Vávra, Plášil, Vaněk.

ŽIROVNICE – SPEŘICE 2:3

V okresním derby se probuzení Žirovnice nekonalo, takže loňský účastník krajského přeboru na body bude čekat minimálně do 4. kola. Hned ve 2. minutě nebezpečně hlavičkoval hostující R. Němec, ale v tu chvíli ještě Šamal zachránil. Celkem vyrovnaný průběh prvního poločasu, když akce kombinačně lepší Žirovnice končily na hranici soupeřovy šestnáctky, pak přinesl zisk dvoubrankového náskoku Speřic. V pětiminutovém odstupu se prosadili Sávi a Štěpán. Po přestávce domácí zřetelně přidali, vyrovnali a měli několik šancí, z nichž mohli rozhodnout. Bohužel nepovedlo se jim. Ke slovu se tak dostaly Speřice a z brejku rozhodl o bodovém importu střídající Strnad. Co naplat, že domácí po většinu utkání měli míč pod kontrolou, když nedokázali proměnit gólové příležitosti. Navíc zbytečnými chybami v defenzívě soupeři vítězství doslova nabídli.

Góly: 56. Cvach, 62. (PK) Kněžínek – 21. Sávi, 26. Štěpán, 66. Strnad - Rozhodčí: Šetek. ŽK: 6:4. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Žirovnice: Šamal – Kuš, P. Houška, Kořínek, J. Mezera, Charousek, Staněk (85. Vodáček), Misař (76. Weith), Kněžínek, Cvach, Zaňák (40. T. Houška). Speřice: Brzoň – Čermák, Holenda, Sávi, R. Němec, Pikl (74. Pohan), Jůzl (62. Strnad), Bláha, Vlček (84. M. Čeleda), Štěpán, Křišta.

PACOV – ŠTOKY 1:0
Hosté nastoupili ustrašeně a hned v úvodu mohli inkasovat. Tutovou šanci však neproměnili Kubů s Rybčákem. V 16. minutě se ale skore měnilo, když se po centru Zíky prosadil Kubů. Do poločasu mohl vedení Pacova zvýšit Rybčák, ale velkou šanci ve 29. minutě neproměnil. Štoky překvapily domácí dobrým vstupem do druhého poločasu, ovšem vyrovnat nedokázaly. Postupně hra sklouzla do podprůměru, takže už se skore nezměnilo.

Gól: 16. Kubů. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Pacov: Basík – Praveček, Zíka, Kubů, Stejskal, Maršík, Rybčák (75. Gavrecký), Šlechta, Očipka, Hrobský, Jiřík (81. Váňa).

HABRY – ÚSTRAŠÍN 1:4

V úvodu se hrálo vyrovnané utkání, ale vše změnila 35. minuta. Hosté se dostali po levé straně do úniku, domácí brankář Vala fauloval a od rozhodčího vyfasoval přísnou červenou kartu. Do brány musel z pole Moravec, který následný trestný kop vyrazil na roh. Z něho se prosadil hostující Hampl. Do druhého poločasu vstoupili lépe oslabení domácí, kteří v 50. minutě srovnali gólem Michala. Ústrašín se dostal opět do vedení po dalším rohu, kdy se trefil Paclík. Hosté využili přesilovku v závěru ještě dvakrát po chybách domácí obrany. „Na začátku sezóny nás postihují samé špatné věci. Po zranění špílmachra Stránského přišlo brzké vyloučení gólmana Valy, což výrazně ovlivnilo výsledek zápasu. Jinak jsme měli proti Ústrašínu šanci něco uhrát,“ smutně podotkl trenér Habrů Jiří Černý.

Góly: 50. Michal – 37. a 81. Hampl, 57. Paclík, 87. Fux. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 1:5. ČK: 1:0 (35. Vala). Diváci: 80. Poločas: 0:1. Ústrašín: Dvořák – Razima, Rod, Koubek, Šnicer, Paclík (75. Hájek), Koželuh, Jírů, Fux, Běloch, Hampl (88. Dedera).