Ve Velkém Meziříčí přivítá místní rezerva právě Novou Ves, která má od minula cenný skalp.

CHOTĚBOŘ – SAPELI POLNÁ
SO 16.00, r. Straka
Josef Soural, trenér Chotěboře: Určitě nás nečeká nic jednoduchého. Bude to o jejich soubojích a zkušenosti. My zkusíme zase využít naše přednosti. Polná spoléhá na zabezpečenou obranu, kde má zkušený borce a spoléhá na brejky. Strategii asi měnit nebudou. Musíme si pohlídat jejich střelce. Zaměříme se na to, abychom nedostali první gól, pak když jdou do vedení, tak si jsou schopný výsledek pohlídat. Budeme chtít využít většího hřiště. Bude to každopádně těžký zápas.
Jiří Babínek, trenér Sapeli Polná: Stav kádru je takový, že je ještě horší než před minulou nedělí, a kdo se objeví v sestavě, to opravdu netuším. Navíc soupeř je v laufu, takže tam můžeme jenom získat, a s tím tam asi tak nějak odjedeme. Zkusíme eliminovat jejich ofenzivu a zkusíme zlepšit svoji defenzivu.
Absence – Chotěboř: R. Odvářka, Koutný (dlouhodobá zranění). Sapeli Polná: Rezničko (nemoc), Barák (zdravotní problémy), Reiterman ? (práce), Tržil ? (zranění), Varhaník (zranění), Vacek (práce).

BYSTŘICE – KOUTY
SO 16.00, r. Krondráf
Oldřich Veselý, trenér Bystřice: Respektujeme sílu soupeře i jeho kvality, postavení obou celků v tabulce nám však jasně velí zvítězit. Minule jsme proti Polné protrhli naši dosavadní střeleckou smůlu, doufám proto, že v tom budeme pokračovat.
Richard Chylík, trenér Koutů: Jedeme na favorita soutěže, který bude bojovat o postup, a o to je situace pro nás složitější. My ale chceme odehrát co nejlepší utkání a soupeři to zkomplikovat. Rádi bychom navázali na domácí zápas s Velkým Meziříčím, který nám vyšel.
Absence – Bystřice: Čech, Samek, Sodomka (všichni zranění). Kouty: Michal Semrád (rodinné důvody).

V. MEZIŘÍČÍ B – NOVÁ VES
NE 14.00, r. Havlín
Petr Munduch, trenér V. Meziříčí B: Musíme napravit dojem z minulého týdne, kdy jsme v Koutech totálně zklamali. Doufám, že už se to nebude opakovat. Nová Ves je ale hodně těžký soupeř, její hráči hrají velice důrazně a agresivně. Nám se ale doma daří více než venku, navíc tým vhodně doplníme hráči z áčka.
Radek Šikola, trenér Nové Vsi: Rezervní mužstva jsou velice nevyzpytatelná, jejich kvalita roste tím, že si pomohou hráči z áčka, což i Velké Meziříčí určitě udělá. S tím se ale musíme vyrovnat, protože bychom na jeho půdě rádi bodovali.
Absence – Nová Ves: T. Novotný II (dlouhodobé zranění). V. Meziříčí B: Svoboda (zranění), Halámek (trest).

OKŘÍŠKY – LEDEČ N. S.
SO 16.00, r. Fridrichovský
Gustav Cabúk, trenér Okříšek: Chceme uspět a po smolném utkání v Humpolci bodovat. Bude to ale těžké. Ledeč podává dobré výkony, a tak nás čeká těžký soupeř. Věřím, že naši hráči přistoupí k zápasu zodpovědně, s plným nasazením a body zůstanou doma.
Zdeněk Jungvirt, trenér Ledče n. S.: Čeká nás těžký soupeř, Okříšky hrají dobře. My tam chceme jet s tím, že nechceme prohrát. Jejich největší síla je v tom, že jsou schopný využít sebemenší chybu soupeře a potrestat ji. Když minimalizujeme chybovost, tak tam můžeme uspět.
Absence – Okříšky: Dočkal, Široký, M. Mašek (všichni zranění), Voda, Bastl (všichni dlouhodobé zranění). Ledeč n. S.: Turek (zranění).

KOŠETICE – JAROMĚŘICE
SO 16.00, r. Fotr
Jan Starý, hrající trenér Košetic: Všichni cítíme, že je to zápas o šest bodů. Jaroměřice se začínají zvedat, dotahují se. My se naopak potřebujeme chytit. Byl bych rád, kdybychom navázali na naší hru z Ledče, tam jsme tři čtvrtě zápasu hráli dobře. Určitě by bylo zbytečné se někam hnát, budeme muset vycházet ze zajištěné obrany. Šance si vytvořit umíme.
Tomáš Novotný, trenér Jaroměřic: Důležité utkání, pokud si chceme ještě udržet nějakou teoretickou šanci na záchranu. Chtěli bychom navázat na dobrý výkon z minulého zápasu a samozřejmě bodovat. Doufám, že budeme kompletní.
Absence – Košetice: Duba, Sovka (zranění), Vejsada (disciplinární trest). Jaroměřice: žádné.

SPEŘICE – PŘIBYSLAV
NE 16.00, r. Müller
Jiří Holenda, trenér Speřic: Oproti zzápasu v Jaroměřicích se musí změnit především přístup hráčů. Fotbalovost nám nechybí, ale nedostávala se bojovnost. Každý musí začít sám u sebe, nikdo se nesmí spoléhat na druhé. Je potřeba, abychom konečně dali zapomenout na špatné výsledky a vyhráli. Věřím, že se zdravotně dá do pořádku David Jančík, který je schopný naši hru povznést.
František Polák, trenér Přibyslavi: Speřice budou chtít doma urvat konečně tři body, takže nás nečeká nic jednoduchého. jak je znám, tak do toho půjdou hlava nehlava. Nejhorší pro soupeře je to jejich týmový pojetí.
Absence – Speřice: Maděra (zranění) . Přibyslav: Krčál (karetní trest), Eis, Votava ? (svalové zranění).

PELHŘIMOV – HUMPOLEC
NE 16.00, r. Porupka
Pavel Regásek, trenér Pelhřimova: Čeká nás derby a patrně nejtěžší soupeř, jaký v krajském přeboru je. Humpolec je fotbalový, bude favoritem. My se budeme muset vypnout k maximálnímu výkonu, abychom mu byli schopni konkurovat. Bohužel se budeme muset obejít bez Vojty Poula, který se zranil v Nové Vsi.
Ján Kubík, trenér Humpolce: Na derby se těšíme, líbí se mi i to, že zápas má charitativní podtext. Hlásí pěkné počasí, věřím, že přijde hodně lidí a bude se hrát pohledný fotbal. Samozřejmě, že chceme uspět, naším cílem je udržet se na prvním místě.
Absence – Pelhřimov: V. Poul (zranění). Humpolec: Kříž (disciplinární trest).