Tři týmy ze spodku tabulky vyhrály a oživily naději na záchranu. Asi největší senzací je vítězství posledního Nového Rychnova na hřišti o postup hrající Mírovky.

„Až tak velké překvapení to není. Beru to jako logické vyústění kvalitní práce v zimní přípravě," uvedl trenér Startu Petr Mareš a dodal: „Přesto musím uznat, že nám vyšlo prakticky všechno. Na rozdíl od podzimních zápasů jsme dokázali proměňovat šance. Navíc si myslím si, že strany Mírovky to bylo i trochu o podcenění," neodpustil si poznámku na účet favorita.

Nový Rychnov sehrál velmi vydařenou partii, přesto míč měli častěji na kopačkách hráči týmu z Havlíčkobrodska. „V prvním poločase to ještě tak zřetelné nebylo, ale v tom druhém nás soupeř přehrával. Zčásti to bylo způsobeno naší taktikou, protože v této fázi utkání jsme se zatáhli a hráli na brejky," vysvětlil kouč hostů.

V tabulce tento výsledek mnoho nezměnil. Nový Rychnov v důsledku doslova katastrofálního podzimu zůstal poslední. Naděje na záchranu přece jen trochu ožila. Jeden dobrý výsledek ale na dosažení této mety stačit nebude, což ví i Mareš: „O záchraně je předčasné hovořit. Body, které k ní budou potřeba, vůbec nepočítáme. Pro nás je to vždy o výkonu v tom daném zápase. Pokud to nakonec vyjde, bude to jen dobře."

Start odehraje hodně důležité utkání už v sobotu, hostit bude v sestupových vodách rovněž namočený Pacov B. Ten pro změnu překvapil výhrou nad týmem Štoků.