Ti zatím radost nerozdávají, po dvou kolech mají jen jeden bod, což je na tým, který do soutěže vstupoval s nálepkou favorita, hodně málo.

„Samozřejmě, myslel jsem si, že na tom budeme lépe. Bohužel realita je jiná. Musíme ji přijmout a snažit se na špatné výsledky navázat nějakou vítěznou sérií," burcuje Jiří Pikl, který se do mateřského klubu vrátil v létě po půlročním angažmá v Rakousku.

Humpolec si vysloužil kritiku hlavně za výkon ve Velké Bíteši, kde minulou neděli inkasoval pět gólů. Trenér Kubík si svěřence podal už v autobuse a nebyl sám, kdo si k debaklu řekl své. „Pro nás to byla velká ostuda, dostali jsme opravdu hodně gólů. Měli jsme o tom i debatu s vedením klubu," přiznal Pikl, který se v právě v tomto zápase vrátil do humpoleckého dresu. „Ani ode mne to není ono. V Rakousku se mi to moc nepovedlo, nedal jsem tam tolik gólů. Trénovali jsme jen jednou týdně, takže jsem hodně ztratil. Potřebuji se dostat zpátky do formy, letní přestávka byla příliš krátká," prohlásil.

Nedělní zápas bude soubojem bodově chudých. Také hostující Okříšky začaly sezonu bídně. Zatím jediný bod získaly za bezbrankovou remízu doma se Ždírcem. Humpolec ale musí být i tak ostražitý.

„Okříšky budou cítit, že nejsme v pohodě, že jsme momentálně zranitelní. Půjdou po nás a bude záležet, jak se s tím vyrovnáme. Čekám těžké a vyrovnané utkání," předpovídá nejlepší střelec Humpolce předminulé sezony a stresu z dosavadních výsledků podléhat nehodlá. „Výsledky nemůžeme brát na lehkou váhu, ale každý bude ztrácet. Teď se musíme uklidnit, začít hrát to svoje a odvést na hřišti maximum."