Zatímco jeho ofenzíva snese srovnání s týmy ze špičky krajského přeboru, v obraně se rodí chyba za chybou. Tým zpod Orlíka inkasoval už patnáctkrát, v horní polovině tabulky má děravější defenzívu jen Náměšť nad Oslavou-Vícenice.

Do jisté míry je pro daný stav potřeba mít pochopení. Humpolec přebudovává mužstvo a hlavně zadní řady letos stíhá až nebývalá marodka. Na ní jsou oba stopeři dlouhodobého základu Pecha a Procházka. „I když jsou to oba relativně mladí hráči, měli už něco za sebou. Platili za opory týmu," prohlásil kapitán červenočerných Jiří Hes. Trenér Ján Kubík bez obalu dodal: „Bohužel je neumíme nahradit. Látám sestavu, ale spíše je to čekání, až se uzdraví," přiznal.
Kubík sáhl v sobotním zápase proti Okříškám k pomalu až zoufalému kroku. Na post stopera stáhl vysokého útočníka Píchu. Vedle něj operoval právě zkušený Hes, který ale v minulé sezoně hrál už spíše na kraji obrany.

„Bylo to hodně o dohodě mezi námi," řekl k netradiční spolupráci a dodal: „Sice jsme šli párkrát dva na míč, ale snad tam zase tolik chyb z nesehranosti nebylo. Museli jsme hrát hodně jednoduše, protože Tomáš snad na stoperu nikdy nehrál," přiznal Jiří Hes.

Ten při pohledu na současnou marodku došel k názoru, že trenér už moc jiných záložních alternativ mít nemůže. „Ještě je tu možnost, že bude stopera hrát Petr Fikar. To je ale mladý hráč, kterému chybějí zkušenosti," připomíná fotbalista, který za fotbalem jezdí pod Orlík z Jihlavy.