Kápě kata příslušela mladému útočníkovi Davidu Moravovi, který mířil do černého hned čtyřikrát.

„Podobným způsobem jsem vyhrál jen jednou. Byl to tehdy můj první zápas a jako žáčci jsme zvítězili v Golčově Jeníkově 15:0," musel dlouho lovit v paměti. Kolik dal tehdy gólů, si ale nevzpomenul. „To vůbec netuším, ale v tom zápase jsem nebyl útočník. Začínal jsem v obraně, takže asi moc ne," odhadoval.

Morava nemá v letošní sezoně jisté místo v sestavě svého týmu. Trenér Kubík na pozici hrotů spíše upřednostňuje zkušenější Pikla a Píchu. Pícha se ale v týdnu zranil a Pikl hrál na kraji zálohy, takže se dostali ke slovu čekatelé – Morava s Dalíkem. A prvně jmenovaný toho využil královsky. Uvidíme, jestli to bude stačit na pevné místo v základu pro další utkání.

„Trenér Kubík na počet gólů moc nehledí, jde mu spíše o to, jak se hráč vydá na hřišti, jak pracuje pro tým. Tentokrát se mi ale utkání povedlo, odmakal jsem to, na konci mě hodně bolely nohy. I trenér mě pochválil, takže mám z toho dobrý pocit," nechal se slyšet hráč, který si pod Kubíkem krátce vyzkoušel i pelhřimovský divizní dres v rámci minulé zimní přípravy.

Jestli se Humpolečtí dostali z herní i výsledkové krize ukáže naplno až další kolo. V něm je čeká mnohem těžší soupeř – Náměšť. „V Humpolci nejsem dlouho a za áčko jsem toho také moc neodehrál, takže Náměšť neznám. Ale kluci v kabině říkali, že hlavně u nich je to hodně těžké," nemá vlastní zkušenosti David Morava, jehož peněženka po zápase proti Čáslavicím poněkud zchudne. Týmový pokladník je prý v kabině nemilosrdný. „Bude to za tři stovky. To je stejné jako při hattricku. Mám štěstí, že jsem nedal šest gólů, to by mě asi spoluhráči nechali zaplatit dvojnásobek," směje se.