Mnich šokoval a zahraje si finále poháru

Pelhřimovsko – Finálový souboj o vítěze okresního kola poháru ČMFS nebude loňskou reprízou. Zatímco fotbalisté Košetic mohou po výhře v Červené Řečici snít o tom, že pozvednou trofej nad své hlavy potřetí v řadě, Nový Rychnov je z kola venku. A senzačně. Prohra s jen třetitřídním týmem Mnichu se opravdu nečekala.

21.5.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

MNICH – N. RYCHNOV 3:0

V první půli se hrál oboustranně svižný, bojovný fotbal, ale do šancí se dostávali pouze domácí. Minutu před poločasem srazil hostující obránce Morávka ve velkém čtverci a následný pokutový kop proměnil David Štangl. Po obrátce se i nadále hrálo spíše na branku Nového Rychnova, který ještě dvakrát inkasoval. Výborný výkon v utkání podal Morávek, který vstřelil dva slepené góly a podílel se tak všech třech zásazích svého týmu.

Góly: 64. a 68. Morávek, 44. (PK) D. Štangl. Rozhodčí: Burza. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Mnich: Šimeček – Talich, Procházka, Mikš (75. Rybák), P. Bubník, Chaloupek, Vaněk, D. Štangl, Morávek, Mocek, M. Štangl. Nový Rychnov: Holan – Parkan, Faltýnek, Březina, Popek, Martínek (55. Mareš), Nepraš, Loskot, Komárek, Borysyuk, Mugrauer.

Č. ŘEČICE – KOŠETICE 1:3

Červená Řečice se předvedla lépe v první půli, kdy se zásluhou Bureše ujala i vedení. Do konce poločasu měli domácí převahu, kterou však už nedokázali brankově vyjádřit. Po obrátce se Košetičtí vzchopili a zásluhou dvou branek Bureše a jedné Lhoty otočili výsledek utkání ve svůj prospěch.

Góly: 10. Gaupmann – 49. a 82. Bureš, 53. Lhota. Rozhodčí: Podoba. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 1:0. Č. Řečice: Jaroš – Rychecký, Bečka, Nádvorník, Hovorka, Popovič, Gaupmann, Smrčka, Pavelka, Obranec, Nohejl. Košetice: Kos – Filípek, Bystričan, Zajíček, J. Bejček, Sovka, Vlk, Štyx, Kadlec, Lhota (83. Hrnčíř), Bureš.
21.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Volby ve Včelničce.
4

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.

V Nové Cerekvi nenechali volit muže, který měl nesrovnalosti s trvalým bydlištěm

Nová Cerekev – V Nové Cerekvi na Pelhřimovsku mělo v pátek v 18 hodin odvoleno 145 voličů. Desítka z nich přišla do volební místnosti na radnici městyse s volebním průkazem.

V nejmenší obci v zemi přišel k volbám první volič krátce před patnáctou hodinou

Vysoká Lhota – Do nejmenší obce v České republice, Vysoké Lhoty na Pelhřimovsku, přišel první z patnácti zapsaných voličů v pátek odpoledne zhruba deset minut před patnáctou hodinou.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.