Za tento počin musí ale poděkovat pomocníkům z mladšího dorostu, protože na Slovácko odcestovali v počtu, který fotbalovou jedenáctku připomínal jen vzdáleně.

BŘECLAV – PELHŘIMOV 2:2
Pelhřimovský starší dorost sehrál své utkání za obětavé pomoci mladších, kteří tým doplnili. Pomohli ve vyrovnaném střetnutí nasazením k nerozhodnému výsledku a potom sami ochutnali hořkou pilulku prohry. Zisk bodu starších má na hřišti nepříjemného soupeře svou cenu.
Pelhřimov šel bleskově do vedení ve druhé minutě, Habáňovu přihrávku poslal za záda břeclavského gólmana Mazáč. Po třech minutách domácí vyrovnali, po centru zprava z voleje mířil přesně Kocourek a Tkadlec se musel pro míč otočit do branky.

Potom se dlouhou půlhodinu snažili hráči obou stran neúspěšně o změnu výsledku. Skóre se pohnulo tři minuty před poločasem, kdy si domácí Redek srazil centr Špačka do vlastní sítě. Pelhřimov polevil v koncentraci a po samostatné akci z levé strany dovolil Břeclavi vyrovnat těsně před odchodem do šatny. Do listiny střelců se zapsal Suský.

Po přestávce Pelhřimov remízu udržel, třikrát si připsal bezchybnou likvidaci šancí domácích Tkadlec. Na druhé straně byl nejblíže změně skóre Mazáč, ale jeho střelu zastavila tyč.

Góly: 5. Kocourek, 43. Suský – 2. Mazáč, 42. Špaček. Rozhodčí: Dohnálek. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Pelhřimov: Tkadlec – Palán (35. Mareš), Kott, Šimák, Habáň (90. Kotek) – Kotrč (75. Zajíček), Hanousek, Novák, Bumbálek – Špaček, Mazáč.

Ostatní výsledky 3. kola: Líšeň – Třebíč 1:4, Žďár n. S. – Vrchovina 1:3, Havl. Brod – Bohunice 3:1, Kyjov – Svratka Brno 0:5, Vel. Meziříčí – Blansko 0:1, Boskovice – Otrokovice 2:2.

BŘECLAV – PELHŘIMOV 4:0
Výsledek utkání poznamenala skutečnost, že starší dorost přicestoval pouze se šesti hráči a tým museli doplnit hráči z mladšího týmu. Ti po krátké přestávce mezi oběma zápasy nastoupili k dalšímu klání, ovšem sil již mnoho nebylo. Ačkoli bojovali, s čerstvými hráči Břeclavi měli těžkou pozici.

Přesto si vypracovali několik slibných šancí, branku na kopačkách měli Mazáč, Kotrč nastřelil tyč. Absolutorium zaslouží především Mazáč, Kotrč, Špaček, Hanousek a Novák, které neobvyklé dvojutkání stálo sil nejvíce. Bojovali a sáhli si na samé dno svého fyzického potenciálu.
Góly: 6. a 46. Martinek, 25. Pekaj. Rozhodčí: Hrubý. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Karolyi – Florian,Viktora, Mareš, Kotek – Zajíček – Kotrč (41. Fikar), Špaček, Novák, Hanousek (41. Sajner) – Mazáč (76. Šmíd).

Ostatní výsledky 3. kola: Líšeň – Třebíč 6:2, Žďár n. S. – Vrchovina 4:0, Břeclav – Pelhřimov 4:0, Havl. Brod – Bohunice 6:0, Kyjov – Svratka Brno 0:1, Vel. Meziříčí – Blansko 2:4, Boskovice – Otrokovice 1:1.