Tým, který v minulých sezonách patřil mezi to lepší, co divize nabízela, začal nový ročník dvěma prohrami a momentálně mu patří patnáctá příčka.

„Představovali jsme si, že začneme lépe. To nezastírám. Na druhou stranu jsme hráli dvakrát venku, takže to zase taková tragédie není. V tabulce pravdy máme pořád nulu," nehodlá zmatkovat trenér Leoš Mitas.
Problémy ve hře svých svěřenců samozřejmě vidí a uznává. „Je to pořád to samé. Doplácíme na hrubé chyby jednotlivců, strašně lacino inkasujeme. V Mutěnicích jsme dostali všechny góly prakticky z malého vápna, teď to bylo hodně podobné," všiml si.

Hráči mají důvěru

Pelhřimovu nepomohly ani změny v sestavě, v Otrokovicích si i přes rychlé vedení celek z Vysočiny moc radosti neudělal. Stejně snadno jako k vedení přišel, tak ho i ztratil a pak už přesně stříleli jen domácí. „Těžko nalézt jednoznačný důvod, proč tak lacino inkasujeme, ale každý z hráčů teď musí začít sám u sebe. Přidat více důslednosti, osobní zodpovědnosti. Chyb v naší hře je poměrně dost," zlobí se Mitas na tým.

Další rotaci sestavy ale odmítá. „Máme za sebou dvě kola a nemůžeme rozbořit vše, co jsme v přípravě vybudovali. Bylo by to zbrklé a navíc na to nemáme ani dostatek hráčů. Teď mi chyběl Mádl, kterého asi v domácím zápase vrátím do sestavy, ale jinak nic moc měnit nehodlám," uvedl.

Pelhřimov ve třetím kole čeká vysočinský rival Stará Říše a vzhledem k tomu, jak se pro divizního starousedlíka soutěž zatím vyvíjí, bude mít tento zápas přídomek klíčový.