Fotbalisté Pelhřimova mají před posledními třemi koly prakticky jistou záchranu, takže se mohou soustředit na boj o šestou či lepší příčku, což byl cíl trenéra Leoše Mitase před startem jarní části.

„Ještě bych o jisté záchraně nemluvil, potřebujeme teď v Uherském Brodě neprohrát. Už se ale na tabulku kouká lépe, na šestou příčku ztrácíme jen bod," připomenul pelhřimovský kouč fakt, že divizní tabulka je hodně vyrovnaná.

Pelhřimov bude v Uherském Brodě skládat reparát na zápas, který sehrál před čtrnácti dny v Bohunicích. I tehdy hrál na hřišti sestupem ohroženého týmu. Skončilo to neslavně, celek z Vysočiny po vzoru Jánošíka chudému nechtěně pomohl, odevzdal body. „V Bohunicích jsme nehráli špatně, ale nebodovali jsme. Teď nás čeká hodně podobný zápas a my v něm musíme trošku vylepšit bilanci na hřištích soupeřů. Už jen kvůli tomu, že to do Brodu je kus cesty, nejedeme na žádný výlet, ale s cílem uhrát dobrý výsledek," vytváří na své svěřence tlak Leoš Mitas.

Pelhřimovští s trochou nadsázky připomínají Barcelonu. Umějí to směrem dopředu, dávají hezké góly, baví diváky, ale obrana je skoro nejhorší v soutěži. „Mě samozřejmě těší, že hrajeme útočný fotbal, ale na defenzívě musíme zapracovat. Na ten náš počet nastřílených gólů bychom měli být v tabulce výše. Horší prací dozadu si to kazíme," ví kouč.

Pelhřimov pojede na Slovácko v plné síle. „Zatím mi žádný z hráčů zdravotní potíže nehlásil, takže snad se to nezmění na posledním tréninku," přeje si Mitas, který bude mít kompletní kádr v sezoně naposledy. Za týden mu bude chybět ženich Krtek a na derniéru už se mu dopředu omluvili další dva hráči. „Nedá se nic dělat, v závěru dostanou příležitost ti, kteří nehráli. Uvidíme, jak se svou šancí naloží," je smířen Mitas se zákonitostmi amatérského fotbalu.