O to nepřímnější je zpráva z tábora pelhřimovských fotbalistů. Stopeři Vacek a Naniáš jsou na marodce a je možné, že z ní do prvního mistrovského zápasu nezmizí.

„Vacek má natržený lýtkový sval, Naniáše trápí třísla. Budu se modllit, aby začátek sezony stihli, ale moc růžově to nevidím," přiznal trenér Leoš Mitas.

Ten tak musí hledat jiné možnosti. Ve středu obrany hraje celou zimní přípravu spolehlivě Čížek, v sobotu se s ním na stoperský post postavil jinak středopolař Sládok. Nově složená obrana maturitu v podobě měření sil s druholigovou Vlašimí zvládla, kapitulovala jen dvakrát. „S výkonem Sládoka jsem byl spokojený. Počínal si dobře. Teď hrajeme proti Vrchovině, takže ho opět na stoperu vyzkouším," netajil se svými plány Mitas. Další variantou pro mistrovské boje může být zařazení Duchana.

Odchod Matiáška komplikací není

Naopak vyřešená už je situace na brankářském postu. Zimní přetlak v podobě tří kvalitních gólmanů odstranil opětovný odchod Matiáška na hostování do třetiligové Třebíče. „Šel chytat vyšší soutěž, což je v pořádku. My jsme se dostali do stejné situace jako na podzim. Slabinu na tomto postu bychom mít neměli," je přesvědčený kouč Pelhřimova.

Ten s napětím očekává, jak dopadnou jednání s Počátkami ohledně Melechy. „Zatím nic dořešeno není. Od vedení klubu mám ale zprávy, že by se v těchto dnech měla uskutečnit s počáteckými funkcionáři schůzka, na které se celá záležitost uzavře. Věřím, že k naší spokojenosti," prohlásil Mitas.

Pelhřimovští částečně změnili kalendář zbytku herní přípravy. V sobotu nezměří síly s původně avizovanou Světlou n. S., ale na Kalváriii se od 14 hodin představí Vrchovina, generálku obstará duel proti Žirovnici.