„Myslím si, že by nám mohly jiné kluby závidět. Je středa a mám na tréninku dvaadvacet hráčů. V pátek máme problém, abychom se všichni vešli na hřiště,“ libuje si a k letní přípravě jako k celku dodává: „Jsem spokojený. Co jsme si naplánovali, to jsme také splnili. Docházka na tréninky a chuť hráčů pracovat se mi líbily.“

Loni jste skončili třetí, hráli jste fotbal, který bavil. Máte bezesporu na co navazovat. 
Navazujeme na dobrou sezonu. Z hlediska umístění jsme vyrovnali historické maximum, bodů jsme získali vůbec nejvíce. Chtěli bychom opět hrát ve vrchní polovině tabulky. Nemyslím si, že je to malý cíl. Když se podíváme na loňskou sezonu, tak bodové rozestupy mezi druhým a šestým byly minimální.

Postup je tedy slovo zakázané?
Do Kamenice nad Lipou jsem šel s cílem, abychom se do krajského přeboru posunuli a v podobném duchu hovořilo i vedení. Časový horizont jsme si ale nedali. Dlouhodobě je to cílem, ale jestli to bude teď, nebo za rok, to záleží na spoustě věcí.

Mužstvo v téhle podobě nemá na to, aby o historický výsledek usilovalo?
Máme tu kvalitní tým, ale přece jen by to chtělo, aby přišli tak dva hráči, kteří by výkonnostně převyšovali zbytek. Potřebovali bychom někoho dopředu. Máme problém s koncovkou, branek střílíme poměrně málo.

Byla tendence v létě tým posílit? Hledali jste hráče na doplnění?
Měli jsme zájem o Paclíka z Černovic. Jednali jsme, ale k dohodě nedošlo. Představy naše a hráče se dost lišily.

Do kádru se vrátil Mifka, čímž vznikl přetlak na brankářském postu. Odchází Votápek do Nové Včelnice, která ho na turnaji v Pacově testovala?
Votápek nebyl naší jedničkou, tou byl Přibyl. V Nové Včelnici to chce zkusit, takže jsme se domluvili, že ho uvolníme. Jen musím říci, že se mi nelíbilo jednání klubu. Votápek už překročil hranici 33 let a toho Nová Včelnice využila. Dala mu podepsat přestup, s kamenickým klubem nejednala. To se nedělá.

Kamenice měla před několika lety skvělou mládež, na úrovni dorostu hrála krajský přebor. Tlačí se hodně talentů do áčka i nyní?
Situace je teď horší. Z dorostu přišel jen Dejmek, ale toho nemohu považovat za nového hráče. Hrál už s námi v předešlé sezoně.

Proměn v kádru je tak naprosté minimum. Bude tedy sehranost hlavní devizou?
Ano, změn je málo. Je tu ten předpoklad. Na druhou stranu spoléhat se na to nedá. Musíme počkat, jak se bude sezóna vyvíjet. Když budeme mít málo zranění, nebudou vyloučení, může rotovat patnáct šestnáct hráčů. Tohle jsem zažil v poslední sezóně v Košeticích, kdy jsme vyhráli I. A třídu. Chce to ale i trochu štěstí.