Maraton nedal šanci juniorce Kamenice nad Lipou, vstřelil osm gólů

Pelhřimovsko – Týmy ze špice tabulky Poutník ligy vyhrávaly. Výjimkou byla juniorka Žirovnice, kterou vyloupil Plačkov. Fotbalisté Slavoje tak klesli na šestou příčku.

16.10.2017

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

JIŘICE – LUKAVEC 5:1
Domácí brali body zaslouženě, byli po celý zápas lepší. O vítězství Jiřic rozhodl už první poločas, v němž získaly tříbrankový náskok. Po přestávce snížil Luboš Krill a Lukavec na chvíli ožil, ale góly Hložka a Vincence přinesly opět uklidnění do tábora domácích.

Góly: 10. Jůzl, 13. Tůma, 37. P. Novák, 75. Hložek, 85. Vincenc – 56. Luboš Krill. Rozhodčí: Šenigl.ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Jiřice: Zabloudil – Vincenc, Jirků, Hložek, Jůzl, Trnka, Hájek, Tůma, P. Novák (73. Petřík), Dvořák, Petr Příhoda (72. Vitera). Lukavec: Ludvík – Mišoň, Mařinec, Kocour, Lukáš Krill, Prokop, Luboš Krill, Zamrzla, Wenemoser, Mládek, Kotek (65. Kuneš).

ÚSTRAŠÍN – PACOV B 1:2
Ve vyrovnaném zápase byli sice hosté trochu fotbalovější, ale domácí vše doháněli bojovností. Na góly se čekalo až do druhého poločasu, pak po standardních situacích zajistili Pacovu dvoubrankové vedení Zíka a Miskai. Vzápětí sice po rohu snížil Šoula, ovšem Ústrašín další své šance proměnit nedokázal.

Góly: 72. Šoula – 51. Zíka, 70. Miskai. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Ústrašín: Hájek – Mazanec, Rod, Habáň, Kott, Tůma, Kubiska, T. Jírů (54. Seknička), Šoula, Starý, Nápravník. Pacov B: Pachta – Šlechta, Miskai, Pučálek, Gavrecký, Vlach, Zíka, Rathouský, Podolský (46. Svoboda), Vítámvás, Jan Přibyl.

Č. ŘEČICE – POČÁTKY 4:0
V úvodu dostal domácí do výhody Šťastný, ale jinak byla hra v prvním poločase vyrovnaná. Po přestávce už tahala za delší konec provazu Červená Řečice, která třemi góly vítězství zvýraznila.

Góly: 8. a 50. Šťastný, 59. Markvart, 78. Aldorf. Rozhodčí: Poul. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Č. Řečice: Paťha – Popovič, Košťál, Roubal, Duchan (75. Aldorf), Dýnek, Kabíček, Chvalkovský, Šťastný, Keller (57. Káva), Markvart. Počátky: Sálus – Mocek (46. Tesař), M. Pavlíček, T. Pavlíček, Doležal (16. Žižka), Vojta, Švarc, Kníže, Lisý, Měkuta, Matys.

BUDÍKOV – H. CEREKEV 0:2
Domácí nepodali špatný výkon, v poli se soupeři takřka vyrovnali, ale proměňování šancí je jejich slabinou. Hosté si před brankou počínali o poznání důrazněji, Dařílek a Havel skórovali z bezprostřední blízkosti.

Góly: 27. Dařílek, 80. Havel. Rozhodčí: Obranec. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Budíkov: M. Bláha – Mraček, Tománek, Zadina, Žáček, Pekárek, T. Šeda, Kratochvíl (75. Paclík), Frolík, Vodrážka, D. Šeda. H. Cerekev: L. Chadim – Biskup, Mezera, Šimák, Kůta, Havel, Filsoch, P. Chadim, Serbus, Dařílek, Loukota.

ČEJOV – OBRATAŇ 5:1
Ve vyrovnaném prvním poločase domácí získali náskok lepším proměňováním brankových příležitostí. Obrataň dvě tutovky zazdila. Po přestávce si Čejov vypracoval převahu, kromě gólů ještě řadu šancí neproměnil. Zaváhal i Prokop při pokutovém kopu.

Góly: 19. a 67. Prokop, 31. vlastní, 60. L. Moravec, 79. D. Moravec – 59. L. Vlach. Rozhodčí: Rozhodčí: Kouba. Bez karet. Diváci: 35. Poločas: 2:0. Čejov: Krupička – Svoboda, Beneš, P. Pech, Smrčka, L. Hložek, Marek (56. J. Hložek), Nápravník, Prokop, Vincenc (76. D. Moravec), Rohovec (46. L. Moravec). Obrataň: Kalina – Menšík, P. Kudrnáč, Vesecký, Marek Vlach st. (81. Mašát), Marek Vlach ml. (77. Cudlín), L. Vlach, Tábora, D. Kudrnáč, Fišer, Pařil (71. Zíka).

ŽIROVNICE B – PLAČKOV 0:3
Domácí doplatili na neproměňování šancí. V prvním poločase tři zazdil Drechsler a jednu Rysl. Hosty poslal do vedení hlavičkovým lobem T. Dobrovič. Pak dostal míč do sítě i Ehrlich, ale rozhodčí gól neuznal a hráč Plačkova si protesty vykoledoval červenou kartu. Žirovnici to sice pomohlo k územní převaze, ovšem ta končila jen na hranici vápna. Hosté byli v koncovce efektivnější, jejich vítězství v závěru pečetili Kalivoda a R. Štěpán.

Góly: 29. T. Dobrovič, 79. Kalivoda, 81. R. Štěpán. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 2:0. ČK: 0:1 (43. Ehrlich). Diváci: 35. Poločas: 0:1. Žirovnice B: Kolář – Kopejtko (46. Bártů), Hřib, Secký (46. Malý), P. Doležal (74. Rušil), M. Hřebecký, Rysl, Péč, Drechsler, Pokorný, O. Doležal. Plačkov: Novotný – Martin Němec, Tesař (46. Milan Němec), Palán, R. Štěpán, Z. Štěpán, Jančička, Kalivoda, Mottl, T. Dobrovič, Ehrlich.

MARATON PELHŘIMOV – KAMENICE N. L. B 8:3
Výsledek odpovídá dění na hřišti, nicméně se nedá říct, že by hosté hráli špatně. Bojovali, dobře se pohybovali, domácí je ovšem předčili výkonem ve všech řadách.

Góly: 20., 43. a 76. Pahr, 33. Prchal, 37. a 42. Jeřábek, 56. Kmoch, 56. Podhráský – 37. a 85. Kašparec, 82. Houser. Rozhodčí: Večeřa. ŽK: 1:0. Diváci: 28. Poločas: 5:1. Maraton Pelhřimov: Vácha – Podhráský, Blažek, Kratochvíl, K. Musil, Jeřábek, M. Vacek, Kmoch, Prchal (49. L. Vacek), J. Mareš, Pahr. Kamenice n. L. B: D. D. Macháček – Klusáček, Pfaur, L. Hadač, P. Macháček (59. Růžička), Ira, Jaroslav Houser, Kašparec, Tetiva, Zdeněk, D. Schober (46. Nechvíle).

16.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Iveta Jiránková vybojovala v Charkově bronz.

Jiránková poslala z kola ven mistryni světa

Ilustrační fotografie.

Želivští školáci pobesedují s chartistou Janem Litomiským

Smích a slzy. Herci se rozloučili s Jerrym, věčným šiřitelem dobré nálady

Třebíč - Dlouhotrvajícím posledním potleskem se přátelé a kolegové ze Švandova divadla rozloučili v Třebíči s hercem Jaroslavem Šmídem. Zemřel 15. listopadu ve věku pouhých 47 let.

Krabice plné dárků potěší i děti na Vysočině

Vysočina – Již pošesté se s blížícími se vánočními svátky rozjíždí celorepubliková charitativní akce Krabice od bot. A i letos se do ní mohou zapojit rovněž zájemci z Kraje Vysočina.

Doba temna trvá. Florbalisté Spartaku nedosáhli na body

Pelhřimov – Zlou sérii se florbalistům Spartaku ukončit nepovedlo, do prvoligové tabulky si připsali porážku s Litvínovem. „Spousta šancí, tyček, ale pouze tři góly, které na vítězství nestačily. Nevyhrál lepší, ale efektivnější tým. Bohužel naše neproměňování šancí nás sráží stále více,“ hodnotil zápas trenér Pelhřimova Jan Knězů.