Maraton má formu, body neztratil ani ve třetím utkání, v němž si poradil s Novým Rychnovem

Pelhřimovsko - Tři kola má za sebou fotbalová Poutník liga. Na špici tabulky zatím trůní pelhřimovský Maraton.

25.8.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Jaroslav Bílek

BOŽEJOV – ŽIROVNICE B 4:4

V Božejově byla k vidění přestřelka. Do ní vstoupili lépe hosté, kteří se ujali zásluhou Pokorného dvoubrankového vedení, ale po půlhodině hry už vedli domácí. Krátce po přestávce na tom byli pro změnu o trochu lépe hosté, zaslouženou dělbu bodů obstaral v 80. minutě Svoboda. Božejov v závěru podržel gólman Hák, který zneškodnil penaltu Časty.

Góly: 25., 27. a 80. Svoboda, 21. Tříska – 17., 18. a 38. Pokorný, 49. Časta. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 6:3. ČK: 1:0 (90. Kopejtko). Diváci: 30. Poločas: 3:3. Božejov: Hák – Pejcl, Koutek, Maršák, Pelíšek, Kumžák, Svoboda, Vacek, Kopejtko, Tříska, Hartl (65. Smejkal). Žirovnice B: Skoták – Hluchý, Doležal, Kadlec, Záboj, Metlička, Makovička, Salava, Habermann, Pokorný, Časta.   (tří)

ŽIROV – KAMENICE B 5:2

Domácím stačil k zisku všech bodů výkon naplno jen v prvním poločase. To měli zřetelně navrch a i přes několik neproměněných šancí si vybudovali pětibrankový náskok. Po přestávce prostřídali sestavu, do hry se dostali také hosté, kteří zásluhou Chvály zmírnili výši své porážky.

Góly: 18. a 42. Plášil, 7. Morava, 40. Šanda, 45. Nacházel – 64. a 72. Chvála. Rozhodčí. Obranec. Bez karet. Diváci: 20. Poločas: 5:0. Žirov: Zrutský – J. Jonáš, Kudrna, Maška (63. Gebarovský), Starý, Nacházel, Kratochvíl, Dvořák, Šanda (46. Brtna), Plášil (46. L. Jonáš), Morava. Kamenice nad Lipou B: Kos (46. Hrbek) – Šoltys, Šrámek, Macháček, Pechek, Mach, Kos, Schober, Kupka (46. Dohnal), Chvála, Pelc. (dol)

HORNÍ VES – HORNÍ CEREKEV 3:5

Domácí byli v zápase více než zdatným soupeřem favoritovi. Nebýt dvacetiminutového výpadku ve druhém poločase mohla Horní Ves uhrát i lepší výsledek. V dresu hostí se blýskl především Kůta, který nastřílel hned hattrick.

Góly: 35. a 86. Prchal, 70. Srbek – 3., 60. a 64. Kůta, 50. J. Plachý, 68. Serbus. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Horní Ves: Soukup – Fous, Glejtek (62. Rataj), Nováček, Průcha, Hubáček, Srbek, Mareš, Kušta (67. Jírů), Prchal, Bělohlávek. Horní Cerekev: Podařil – Šetek (73. Loukota), Staněk, Musil, Koten, Vondráček (40. Plachý), Zelenka, Serbus, Kůta, Suchý, Plachý. (mak)

Č. ŘEČICE – PACOV B 1:0

V prvním poločase se hrál v celku vyrovnaný fotbal bez větších gólových příležitostí. Po změně stran hráli domácí v přesile, protože jeden z hráčů zálohy Pacova musel po zranění odstoupit a oslabit tak svůj tým, neboť hosté přijeli pouze v jedenácti. O třech bodech rozhodl Obranec, když se štěstím překonal brankáře Čecha.

Gól: 51. Obranec. Rozhodčí: Matušík. ŽK: 2:0. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Č. Řečice: Jaroš – P. Dýnek, Pavelka, Vacek, Duchan, J. Dýnek, Gaupmann (89. Daňhel), Chvalkovský, Popovič (46. Hovorka), Obranec, Smrčka (81. Stejskal). Pacov B: Čech – Dítě, Přibyl, Dvořáček, Lhotský, Moravec, Toman, Zich, Vesecký, Kupec. (ork)

OBRATAŇ – KOŠETICE 1:2

Domácí sehráli nešťastné utkání, když hra byla celkem vyrovnaná a nedařil se jim především přechod do útoku. Velký vliv na utkání mělo také to, že Obrataň inkasovala obě branky na začátku poločasů.

Góly: 34. Pešek – 2. Vlk, 46. T. Bejček. Rozhodčí: Bouchal. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Obrataň: Kučera – F. Melichar, J. Čekal, L. Melichar, Vilímek, Polanecký (72. Pražák), Pešek, Puchner, Fical, M. Vlach, L. Vlach. Košetice: Kos – Mazanec, Zajíček, Vejsada, Filípek (75. Klapka), J. Bejček, T. Bejček, Suk, Sovka, Přibyl, Vlk. (vej)

JIŘICE – LUKAVEC 1:5

Body odcestovaly do Lukavce zaslouženě, hosté se prezentovali dobrým výkonem a byli po většinu zápasu lepším týmem. Domácí na chvilku zabrali ve druhém poločase, když se jim povedlo snížit na 2:1. To byl ale chvilkový nápor, jinak se hrálo hlavně před jejich brankou a i přes pět inkasovaných gólů se vyznamenal Jůzl.

Góly: 62. Čermák – 6. a 88. Růžička, 35. a 76. Čáp, 73. Slabý. Rozhodčí: Reich. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Jiřice: Jůzl – Rohovec, Večeřa, Pavel Příhoda, Boček, Hložek, Vincenc, Hájek (30. Sadský), Kratochvíl (67. Tůma), Čermák, Maršík. Lukavec: Vlach – Slabý, Jelínek, Drážďák, Ludvík, Šoula, Čáp (81. Hanzlík), Buchar, Zeman, Růžička, Kotík. (sad)

MARATON – N. RYCHNOV 4:0

Od začátku byli domácí lepším týmem a díky dvěma brankám Bednaříka se ujali poločasového vedení. Po změně stran pokračovalo kvalitní utkání, hosté vyrovnali hru až dvacet minut před koncem, kdy však už bylo o výsledku rozhodnuto.

Góly: 6. a 36. Bednařík, 52. Mareš, 65. Ježek. Rozhodčí: Řezníček. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Maraton: Veselý – P. Heřmánek (70. Čára), Švec, M. Heřmánek (70. Musil), Vaněček, Šmíd, Vacek, Ježek, Mareš, Bednařík (46. Nentvich), Horký. N. Rychnov: Holan – Parkan, Chalupa, Kratochvíl, Švec, Martínek, Růžek, O. Loskot, Římal (55. Cirhan), Borysyuk, T. Loskot. (ne)

25.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Zloděj odstranil dva visací zámky a nakonec křovinořez

Pelhřimov – Opuštěné zahrádkářské kolonie začínají lákat zloděje. Potvrzuje to případ z Pelhřimova, kde dosud nezjištěný pachatel v období mezi 5. a 19. říjnem odcizil z kůlny v zahradní kolonii křovinořez.

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Pelhřimov – Pelhřimovská organizace Hodina H se letos zapojila do mezinárodního projektu Happy Healthy Path čili Šťastná zdravá cesta. Skupinka šesti mladých lidí z Kraje Vysočina ve věku od 13 do 18 let se díky tomu spolu se svými vrstevníky ze Španělska, Lotyšska, Itálie a Slovenska věnovala zdravému životnímu stylu.

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Jihlavsko – Exteriéry a interiéry zámku v Telči, kaple svatého Jana Nepomuckého v Plandrech a klášter v Nové Říši. Nejen tato místa z Jihlavska budou lákat diváky u televizí v Rusku, aby se k nám příští rok v létě vydali na dovolenou. Během těchto dní totiž na Vysočině natáčí čtyřčlenný štáb významné ruské televize.

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.