Přeborníkem Pelhřimovska se stali hráči Maratonu, z postupu se raduje béčko Pacova. Soutěž po nepovedené druhé polovině opouští Čejov.

1. Maraton Pelhřimov
Pelhřimovský tým své kvality naznačil už na podzim. Pro odvetnou část se posílil o zkušeného Pahra, který ukončil trenérské angažmá v Žirovnici, a rázem měl dva elitní střelce. Růžek, kterého do svých řad v zimě marně lákal Nový Rychnov, nasázel pětadvacet gólů, Pahr jich ve druhé polovině soutěže stihl dvanáct. Kdyby Maraton v poslední čtvrtině neprohrál v Pacově, asi by se jeho první příčka nedostala ani do ohrožení. Takhle musel o vítězství bojovat až do konce.

2. Pacov B
Pacov sice v průběhu sezony vystřídal trenéry, ale tým si držel konstantně vysokou úroveň. Kvality na I. B třídu prokázal hlavně v závěru. Nejprve bez větších potíží smazal nebezpečnou Obrataň a v posledním kole zvládl dramatickou bitvu béček v Kamenici. Hrdinou se stal Starka. Dal sice za celou sezonu jen jeden gól, ale právě ten znamenal postupovou remízu v samotném finiši.

3. Kamenice n. L. B
I když béčku Slovanu postup nakonec o chloupek unikl, může být se sezonou maximálně spokojené. Kamenická druhá vlna je bezesporu kvalitní, navíc i dostatečně početná. Alespoň jeden gól dalo sedmnáct hráčů, mladý tým bude černým koněm dalšího ročníku II. třídy.

4. Obrataň
Tradičně ofenzivně laděný celek se na podzim jevil jako ideálně poskládaný. Rozehrávku obstarávali Hovorka se Šimkem, góly zase Pučálek s Lukášem Vlachem. Zimní příprava zřejmě neexistovala, protože forma, s jakou Obrataň vstoupila do druhé poloviny, byla zoufalá. Tým se alespoň trochu probral, ale to už bylo na stíhání „stupňů vítězů" pozdě.

5. Počátky
Před sezonou byly pasovány do role jednoho z favoritů, ale podzimem se protrápily. Nebýt střeleckého příspěvku zkušeného Kocourka, mohly mít i záchranářské starosti. Na jaře patřily k nejlepším.

6. Hořepník
S nováčkem se počítalo maximálně na hru ve středu tabulky. Hořepník ale příjemně překvapil a už na podzim naznačil větší ambice. Skvěle do týmu zapadly exotické posily Kwadwo a El Hadji.

7. Plačkov
Před sezonou měl možná větší ambice, v kádru je hned několik hráčů se zkušenostmi z krajských soutěží. Jenže na podzim se trápil podobně jako Počátky. Na jaře přišla částečná renesance. Sokolu chybí vyložený střelec, za útočníky až příliš často supluje středopolař Keller.

8. Žirovnice B
Úkolem žirovnické juniorky je vychovávat hráče pro první mužstvo a tomu je vše podřízeno. Kolem hrajícího trenéra Martina Pokorného se točí poměrně velký počet mladých hráčů, stabilita výkonů tak chybí.

9. Žirov
Střepinou začíná blok týmů, které měly větší či menší starosti s udržením příslušnosti k soutěži. Ke zdaru této mise zřejmě přispěla solidní zimní příprava na Bernard Cupu. Na jaře se probudili střelci, takže Žirov získal jistotu přece jen v předstihu a ušetřil si tak zbytečné nervy.

10. Ústrašín
Ústrašín žil z podzimních bodů. V první polovině těžil z fotbalových kvalit Vonáska, který si v nedávné minulosti zahrál i juniorskou ligu v Jihlavě. Vonásek stihl deset gólů a pomohl týmu do lepší poloviny tabulky. Na jaře už Ústrašín takovou kvalitu v sestavě neměl a hodně ztrácel. Soutěž ale uhájil a alespoň trochu vylepšil umístění z předešlé sezony.

11. Božejov
Na podzim už se v Božejově pomalu se soutěží loučili. Tým nedokázal vyhrát, jen třikrát remizoval. V odvetách se ale do soupeřů zakousl a kolo před koncem slavil záchranu.

12. Červená Řečice
Není to tak dávno, co Tatran hrál na opačném pólu tabulky. Tým prochází generační výměnou, chybí mu hlavně střelec. Nejlepšími zakončovately jsou Kubánek s Nenadálem, ale i ti se trefili jen šestkrát.

13. Čejov
Čejov poměrně solidně zvládl první polovinu soutěže, prohrál v ní jen pětkrát. Na první pohled dostatečný bodový odstup od Božejova tým v zimě zřejmě ukolébal, Sokol na jaře už svou tvář nenašel. Jen tři body ho zákonitě poslaly o patro níže. ⋌(va)