Že se bude muset tým Slovanu dívat v tabulce I. A třídy pod sebe a počítat body, jestli má jistou záchranu či ne, s tím nikdo ještě na přelomu dubna a května nepočítal. Spíše to vypadalo na atak špice tabulky. „Bohužel naposledy jsme hráli dobře v Havlíčkově Brodě," připomíná poslední vítězství trenér Vlastislav Machoň. Po něm byla Kamenice v tabulce osmá na na špici ztrácela jen šest bodů.

Následovala ale série pěti zápasů bez vítězství. Během ní sice Slovan remizoval se silnými Speřicemi a Třeští, jenže rozdával chudým. Prohrál s B-týmy Polné a Pelhřimova a mizérii dovršila porážka od v té době posledního Nového Rychnova.

„Tam jsme podali špatný výkon, ale bohužel to nebylo nic nového. Momentálně nás sráží chyby v defenzívě a určitá naivita. Neumíme hrát jednoduše. Soupeř byl důraznější, víc chtěl vyhrát," všiml si Machoň.

Tréninky jsou jen pro pár hráčů

Kamenice tak dnes bude stát před úkolem složit reparát. Lehké to mít nebude, na hřiště Slovanu míří Bedřichov, který je v tabulce na čtvrtém místě. „Přiznám se, že zápasu se trochu děsím. Ne snad kvůli síle soupeře, ale kvůli tomu, co budeme zase vyvádět. Tréninková účast není moc dobrá, z části je to poznamenáno studijními problémy hned několika hráčů, a proto možnost řešit naše potíže je omezená. Máme štěstí, že už jsme téměř jistě zachránění," nachází v kupě problémů alespoň jedno pozitivum Vlastislav Machoň.